Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy zajlik az első bejelentke...

Hogy zajlik az első bejelentkezés a nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék hogy hogyan lehet bejelentkezni nőgyógyászhoz, kb mennyi idő múlva kapok időpontot, mire számítsak? Kicsit sürgős lenne és még sosem voltam nőgyógyásznál. Fehérváron Dr. Rubliczky Leventéhez szeretnék bekerülni. De bárki írhat csak hogy mire számítsak. Anyumhoz nem igazán tudok segítségért fordulni ezért fordulok ide. Előre is köszönöm 17/L
2014. szept. 3. 19:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Sztk vagy magán? Sztk esetén besétálsz az sztkba a recepción névszerint hozzákérsz időpontot, mondanak dátumokat és óra,perceket, de valamelyikre azt mondod tökéletes. Kapsz egy cetlit (jobb esetben), hogy majd gyere vissza vele az adott napon. Akkor amikorra kaptál időpontot előtte legalább egy negyedórával visszamész, odaadod a cetlid, hogy időpontra jöttél, kapsz egy sorszámot (mert lehet félórával hamarabb vagy később hívnak be a kapott időponthoz képest, attól függően mennyi és milyen súlyosságú esetek vannak), elslattyogsz a rendelő ajtóhoz és vársz. Mikor behívnak első kérdése a dokinak mi a panasz vagy miért jöttél. És akkor előadod, hogy első vizsgálat és ami a bajod ha sürgős. (amúgy mi a sürgős eset? Ha ismeretlen eredetű vérzés vagy alhasi fájdalom, esetleg eseményutáni, akkor soronkívül fogadni szokták az embert) Jobb esetben megvizsgál, rosszabb esetben a tünetek alapján felír valamit. Ha fogamzásgátlót akarsz kiváltatni, akkor előbb a háziorvostól kérj vérvételre beutalót és csak utána menj a nőgyógyászhoz! Vagy legalábbis vérvételi eredmény nélkül ne akarj fogamzásgátlót szedni.


Az esetleges vizsgálat során bekukkant, hogy milyen a méhszájad, tapintással megnézi a méhed illetve vagy hüvelyi vagy hasi ultrahanggal is a petefészkeiddel és kb ennyi az általános vizsgálat. Ha szűz vagy változhat, ebben sajna nem vagyok jártas, sose voltam szűzként.


Na kb így néz ki egy nőgyógyászati vizsgálat és a rá való jelentkezés. Ha megteheted frissen fürödve menj hozzá és szoknyában vagy hosszú felsőben, mert általában a vizsgálóágy és a vetkőzős rész nem egymás mellett van és nincs cikibb, mint alul meztelenül átvonulni az egész rendelőn, még ha csak az orvos és az asszisztens lát. Én mindig szoknyába megyek, sose szóltak, hogy vegyem le, mert csak felhajtom, felfekszem és mindenki boldog. Ha nem tudsz fürdeni akkor pedig intim kendővel "mosakodj meg" mielőtt behívnak, ha folyásos panasz, akkor mondjuk előtte negyed félórával, hogy azért ne legyél tiszta gány. Egy tiszta beteget az orvos is szívesebben vizsgál és te se érzed kellemetlenül magad.

2014. szept. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!