Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP napi első bejelentkezés?

PHP napi első bejelentkezés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!.. Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudom azt megcsinálni hogy minden nap az első bejelentkező le futtasson egy olyan mysql cuccost, hogy minden felhasználótól vonjon le 200 pontot?


Ha lehet akkor egy kódot is kérnék, Nagyon Szépen Köszönöm



2013. máj. 15. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon egyszerű.

1. lekérdezed a mai dátumot

2. megnézed, hogy mely napon jelentkeztek be utoljára (ld. 4. pont)

3. ha az az érték nem == mai dátum, akkor levonod a 200 pontot

4. eltárolod a mai dátumot, mint az utolsó bejelentkező dátumát (adatbázisban vagy fájlban)

2013. máj. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha rendes tárhelyed van beállítasz egy cron -t, ami meghív egy php -t 00:01 -kor ami semmi mást nem csinál csak levon mindenkitől 200 pontot. Így mindenképpen levonod időben akkor is ha nem volt login, és nem lassítod az első belépő oldalbetöltését + a szervert és az adatbázisodat is tehermentesíted kicsit mert éjszaka csináltatod vele amikor amúgyis kisebb a terhelés.
2013. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, indoklást kérek a piros kézért. Én is tudom, hogy a cron job hatékonyabb, de attól még a megoldásom működőképes, és pontosan azt csinálja, amit a kérdező írt/kért.
2013. máj. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#1 +ki lehet számolni hány nap telt el, és annyiszor 200 pontot levonni, ha nem volt több napig login
2013. máj. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok. nem én adtam piros kezet, az is korrekt teljesen amit írtál
2013. máj. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind a kettőtöknek :). Jelenleg még ingyenes tárhelyen vagyok, de majd ősszel fogok venni egy jó tárhelyet megfizethető áron :)


Addig is a loginost fogom megcsinálni, mivel ingyenesen nem nagyon hinném hogy lehet cron-t használni..


Ment mind a kettőtöknek a Zöld(pacsi)kéz :D

2013. máj. 16. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!