Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki elmagyarázná hogy van...

Valaki elmagyarázná hogy van ez a megvonásos vérzés? Ha megjön attol meg lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Előző hónapban kihagytam egy szemet, rá ket hetre szexeltem. Abban a hónapban megjött. Ebben a hónapban ma kellene. Tehát ez a megvonásos vérzés ez akkor mindig megjön, ha terhes lennék akkor is...vagy ugyanúgy műkodik mint a normalis menstruácio?
2014. szept. 4. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha terhes vagy, akkor a megvonásos se jön meg. Persze létezik olyan is, aki tapasztal vmiféle vérzést a terhesség elején, szóval ilyen előfordulhat tabi mellett is. De az jellemzően gyengébb, rövidebb, más jellegű vérzés, mint egy normál menzesz vagy a rendes megvonásos.

Ha megjön úgy, ahogy szokott, akkor nem kell terhességre gyanakodnod.

2014. szept. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
koszonom! (meg is jott)
2014. szept. 4. 15:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha terhes vagy tabletta alatt akkor is van megvonásos vérzés, mivel nem attól van vérzésed, hogy na ebben a hónapban sem termékenyült meg egy petesejt hanem, mert x napig nem szeded a gyógyszert és elvonási tünetként jelentkezik a vérzés. Nem véletlen, hogy a tabletta mellett teherbeesők jelentékeny százaléka tudja meg időben, amikor esetleg a megszülésen kívül van egyéb lehetősége is. Tabletta mellett jellemzően több hónapos terhességek derülnek ki, már a második trimeszteres tünetek alapján, mert a vérzése ugyanolyan.


Tehát ha nem vagy biztos inkább tesztelj! Én rendszeresen szoktam, főleg ha úgy érzem valami az előző hónapban nem klappolt. (valami gyógyteát ittam, antibiotikum szedés esetén ugyan kivárva a megfelelő időt a kiegészítővel, de az ördög sose alszik alapon.)

2014. szept. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Ne beszélj butaságokat.


A vérzés normális ciklusban és tabletta szedése alatt is azért jön meg, mert leesik a progeszteronszint.

Normál ciklus alatt félidő környékén kiszabadul egy petesejt, a helyén kialakul a sárgatest, ami progeszteront termel. Ha nem történik megtermékenyítés, akkor a sárgatest elhal, így nem tud tovább progit termelni, és szépen megjön a vérzés. Ez a normál menstruáció.

Ha az ember tablettát szed, akkor ugyanúgy a progeszteron megvonása miatt alakul ki a vérzés, csak ugye nem a sárgatest termeli, mivel nincs ovuláció, hanem a tablettával viszed be minden nap. A 7 nap szünetben nem szeded --> lecsökken a progiszint --> megjön.


Viszont ha az ember teherbe esik, akkor baromi nagy mennyiségben termelődik progeszteron!!! Először a fennmaradó sárgatest termeli, később meg a méhlepény.

Hiába hagyod abba a tablettát, a szervezetedben közben termelődik progeszteron, így összességében nem fog annyira lecsökkenni a szintje, hogy vérzés jöjjön létre.

2014. szept. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!