Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs fájdalom! Ilyen...

Menstruációs fájdalom! Ilyen alkalmakkor nagyon szoktam görcsölni.15 éves vagyok és alig bírom ki. A legerősebb görcsoldók is jó esetben csak kicsit csillapítják a fájdalmamat! Mit ajánlanátok, mit tehetnék a kevésbé fájdalmas görcsök ellen?

Figyelt kérdés
Próbáltam meleg sót és meleg fazékfedőt is. Meleg vizes borogatást. Legvégül a hajszárító legmagasabb hőmérsékletén is próbáltam. Kb. 30 percig tartottam a szárítót a hasamon de csak addig volt jó amig rajta volt. Mikor levettem kezdődött előröl. Az ajánlások mellett, valaki tudna abban is segíteni hogy nem e baj, ha a hajszárítós módszert használom, ha csak egy idei tart is a fájdalomtalan perc. Mert hogy nem fog megalvadni a vér vagy ilyesmi? Köszönöm a válaszokat, előre is. :)
2014. szept. 19. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem a legjobb erre a torna, de azt 1-2 nappal a várható menstruáció előtt kell elkezdeni. Én az Avia tornát próbáltam, határozottan kevésbé fájt már az első alkalom után (elvileg heti kétszer kell csinálni és a vérzés első pár napján nem szabad). Viszont nekem nagyon nehezemre esik, mert sok hajlongás, görnyedés van benne:/. Kísérletezz, sok ilyesmi tornát tudsz találni ha rákeresel.

Nem hiszem, hogy a hajszárító okozna akármi gondot, de vannak direkt ilyen célokra hőtartó párnák is, vagy akár infralámpa.

2014. szept. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Cickafark tea állitólag jó.:) Meg nekem az is jó ha harrafekszek:)
2014. szept. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tegnap jött meg szóval tornázni már nem tudok. :D Ha esetleg még ilyenkor is lehet megpróbálom. Persze nem először van ez a dolog. Hason fekve sem változott semmi. Zuhanyzás közbe a meleg víz is használt de csak amíg ki nem léptem a kabinból. A teát majd kipróbálom és máskor a tornát is. De nem tudom hogy mikor kell pontosan megjönnie. Most is 2 és fél hetet késett. :/ Az esetleg közrejátszhat hogy elég vékony vagyok? kb. 178 cm és 50-51 kg. :/
2014. szept. 19. 17:35
 4/6 anonim ***** válasza:
18%
Én is hasonló alkat vagyok (174 cm, 48 kg) úgyhogy akár lehet is összefüggés, de nem hiszem.
2014. szept. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18%

Talán pihenj meg feküdj le, az jót tesz

Meg el tudsz lazulni

2014. szept. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
18%
Meg ne erőlködj, hanem sokat feküdj és pihend ki magad
2014. szept. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!