Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Téves az a feltételezésem,...

Téves az a feltételezésem, hogy a fogamzágátló tabletták miatt van annyi vetélés és komplikáció a terhességek alatt?

Figyelt kérdés

És egyébként is egyre nehezebben esnek teherbe azok a nők, akik már családot terveznek, viszont 10-15 éve szedték a fogamzásgátlót.


Ez téves gondolat, vagy van alapja? Mit gondoltok?

A szakvélemény, miszerint fél év alatt kiürül a szervezetből és semmi hosszabb távú hatása nincsen, engem nagyon nem győz meg. Túl nagy pénz van a gyógyszeriparban, így a fogamzásgátló tabletták forgalmazásában is, így meggyőződésem, hogy ha ártalmasak lennének sem hoznák az emberek tudomására.


2014. szept. 23. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:

én tán 18 évesen szedtem kb.egy évig, utána soha többet, és 34 évesen lettem terhes. teljesen komplikáció mentes volt a terhességem. vetélésem sose volt, bár ki tudja... (sokszor megy el a magzat két mensi közt, azt mondják)

még a szülés is gyerekjáték volt nekem :)

barátnőim is könnyű várandósságot tudhatnak magukénak, egyikőjük se szedett soha gyógyszert.


nővéremnek a két terhessége közt egy baba elment, de azt mondják, ilyen van - várandósságai mind könnyűek és problémamentesek voltak, a szülése is.


szerintem számít valamicskét, hisz mégiscsak "kikapcsolja" a női szerveket - nem termel hormont a petefészek, a méh is más hormonokat kap. tehát lehet összefüggés, de hogy ezt hivatalosan valaha ki fogják-e mutatni... azt kétlem, nem éri meg, nem finanszírozzák a kutatást a gyógyszergyártók, hisz maguk ellen tennének.


nem csak a fogamzásgátló a nagy biznisz, hanem a tápszer is. de nem fejtem ki, mert meglincselnek egy, kettő, mert akkor én most OFF-olnék :)

2014. szept. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Régen is rengeteg vetélés volt, nem csak a csecsemőhalandóság volt magas. Csak akkoriban észre se vették, nem is tudták, vagy ha tudták is, legyintettek rá, ugyanis nem rohangáltak orvoshoz állandóan. Ha belehaltak, akkor beletörődtek. Ha holtan született a baba, akkor remélték, hogy a következő nem.

Ez még egészen nemrég is így volt, persze valamivel nagyobb orvosi felügyelettel és tudatossággal.

Meg azt is vedd figyelembe, hogy akik 10-15 évig gyógyszert szedtek, azok már nem kifejezetten fiatalon szülnek, a korral pedig egyre nagyobb a komplikációk esélye. Azoknál is, akik soha nem szedtek fogamzásgátlót.

Persze garancia semmire sincs. De elég jól ki vannak vizsgálva azért. Inkább az okozhat problémát, hogy az orvosok nem elég körültekintőek és alaposak, boldog boldogtalannak felírják azonnal. Szabálytalan ciklusra nem kéne elkezdeni, nem mindegy alapvetően milyen a hormonszint, stb. Csak ezt kivizsgáltatni pénz lenne, macera, időt kéne szánni a betegre, az meg nem divat. Ha utólag probléma lesz, azt majd akkor oldja meg egy másik orvos.

2014. szept. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!