Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kérdésem olyan nőkhöz szól,...

Kérdésem olyan nőkhöz szól, akik sokáig (évekig) szedtek fogamzásgátlót, alacsonyabb hormontartalmút?

Figyelt kérdés

És pontosabban pedig olyan nőket kérdezek, akiknek semmilyen nőgyógyászati problémája nem volt a szedés előtt.


Volt gond az abbahagyás után a menstruációval? Erős vérzésre lehet utána számítani vagy talán olyan lesz, amilyen volt is előtte? Okozott bármi problémát?

Azért érdekel, mert hosszabb távra tervezem, március óta szedem.



2014. okt. 9. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:

10 évig szedtem. Nagyon megbántam.

Vérzés napra pontosan megjön gyógyszer nélkül is, viszont sokkal több és fájdalmasabb, mint amíg gyógyszert szedtem. De ez gyógyszer előtt is így volt. Amikor gyógyszert szedtem, egy idő után szinte nem is menstruáltam.

Amíg gyógyszert szedtem nagyon gyakran volt visszatérő folyásom, rengeteget jártam orvoshoz. Utána ez megszűnt. Ezt más ismerőseim is tapasztalták egyébként.

Soha többet nem szednék.

2014. okt. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Több mint 10 évig szedtem, talán 2x, vagy 3x tartottam szünetet. Szedés alatt semmi problémám nem volt, miután abbahagytam talán az első menstruációm volt elég fájdalmas. 2 éve nem szedem, abbahagyás után 1 évig óramű pontosan megjött 28 napra, de ez év elején vérzészavaraim voltak, pecsételés, barnázás 2 hónapig. Nem tudom hogy a gyógyszer miatt volt e. Most a ciklusom rendezett nagyjából, hol 23 hol 25 napra jön meg, és rendes menstruáció nagyobb fájdalmak nélkül. Viszont a petesejtjeim nem érnek meg rendesen, így nem jön össze a baba sem(év eleje óta). Ezt sem tudom, hogy a gyógyszer miatt van, de sztem lehet.A hormonjaim rendben vannak az eddigi vizsgálatok alapján. Azt azért ne hidd el, hogy aki abbahagyja a gyógyszert az hamar teherbe esik, mert felszabadulnak a petesejtek a gátlás alól. És az igaz hogy a gyógyszer hatása csak 24 órán át tart, viszont nekem a májenzimem még fél év után is emelkedett volt. Az viszont biztos, hogy az állandó gyógyszerszedéstől(orvos mondta). Én Mercilont szedtem. Amire való abban megbízható, és pl. nekem nagyon visszeres a lábam, és trombózisom sem lett, de most nagyon elkeserít hogy a gyerekért küzdeni kell, de mondom ez nem biztos, hogy a gyógyszertől van.
2014. okt. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fél évig szedtem, vagyis egészen pontosan 6 levelet belőle. Még az első három után nem is éreztem drasztikus dolgokat. Aztán nekiállt menstruáció előtt másfél héttel úgy feszíteni a mellem, hogy azt hittem, leszakad. Melltartó hordásnál még borzalmasabb volt. Nem tudtam, mitől van.

A libidóm a nullával lett egyenlő. Előtte napi szinten, néha többször is igényem volt rá, ezután nem. Az orgazmusomon is annyira tompított.

Abbahagytam. Biztos lehetne jobbra váltani, de nekem egyelőre ebből elegem volt. Sok értelme nem volt szedni azért, hogy ne kelljen sem izgulni megszakításossal, sem gumival szarakodni, ha cserében elment tőle a kedvem.

2014. okt. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, most hogy így olvasom a többieket, nekem is eszembe jutott még pár dolog.

A libidócsökkenés nálam is volt, csak akkor nem is tudtam, hogy a gyógyszertől lehet. De mióta nem szedem, sokkal jobb a szexuális életünk, jobban kívánom.

A baba sajnos náluk is várat magára :( Bár ezt nem tudom, hogy a gyógyszer miatt van-e.

2014. okt. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

13 evig szedtem, most 30 vagyok es kb fel eve fejeztem be a gyogyszert.

A verzes sokkal tobb es tobb napig tart, fajdalmas is ami elotte soha nem volt.

De ami a legrosszabb a szorosodes, arcon a "barko" es bajusz nagyon sok lett :( azt mondtak ez a mellwkhatas gyakori

2014. okt. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Így már jobban meggondolom, meddig szedjem. Van egy 2 éves fiam, azért kezdtem bele, mert nem szeretnék több gyereket. Egyelőre legalábbis így gondolom. Novynette-et szedek, semmi bajom tőle, eleinte nagyon feszültek 7.szemtől a melleim pár napig, de már az sincs. Libidócsökkenés rám is jellemző, de úgy tűnik nagyon sokaknál. Ezt mondjuk foghatnám arra is, hogy a gyerek mellett a nap végére már azért fáradt vagyok. Úgyhogy nem tudni, hogy a tablettától van-e.

Tényleg mégegyszer nagyon köszönöm. Azért is kérdeztem, mert pont ilyenektől tartottam, amiket leírtatok, majd meglátom, meddig fogom így szedni.

2014. okt. 9. 14:08
 7/7 anonim ***** válasza:

2,5 évig szedtem, soha többet nem fogom. Nem tudom, mennyire volt alacsony hormontartalmú, Lindynette30 volt.

Előtte is jártam szűrésre, semmi bajom nem volt.

Szedés közbe is jártam kontrollra, minden rendben volt állítólag...

Abbahagyása után 6 hónapig pontosan megjött, de peteérésem nem volt.

Utána 1,5 hónapig semmi, majd 1,5 hónapig egyfolytában megvolt. Akkor pcos-t diagnosztizáltak nálam.


Azóta nőgyógyászt váltottam, el is költöztem másik városba. Ott csinált a doki hüvelyi uh-t (addig nem is volt ilyen vizsgálatom), és azt mondta, minden tökéletes. Volt hormonvizsgálat is, az is jó lett.


Viszont nagyon nehéz volt rendbe jönnöm utána, kb 1,5 év volt !!! Egészségesen kezdtem el,folyamatosan jártam/járok szűrésre, és mégis beütött a baj.


Az a fő baj, hogy ne is gondoltam, hogy bajom lehet. Mindenki azt mondta,hogy modern gyógyszer, biztonságos, stb, és mégse....


Január óta próbálkozunk babával, semmi eredmény a jó vizsgálati eredmények ellenére :((......

2014. okt. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!