Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló miatt sírás...

Fogamzásgátló miatt sírás minden miatt?

Figyelt kérdés

május óta szedek fogamzásgátlót. dienille

csak így találomra írta fel az orvos.

jól működik mivel nem lettem ugye terhes mellette. de azt vettem észre hogy azóta nagyon érzékeny vagyok.

sírok a filmeken. ha csak rágondolok hogy milyen szerencsés vagyok , hogy melletem van a barátom, akkor is.

ha valaki rámförmed akkor is.

minden apró dolog miatt is.

régen ez nem volt, sosem voltam ennyire érzékeny.

kérdés, hogy ez normális nálatok is? vagy keressek más orvost hogy írjon fel más tablettát?

mert olyan ciki hogy ennyire érzékeny lettem és mindenki látja hogy sebezhető vagyok

18L


2014. okt. 29. 09:25
1 2
 1/16 Liz* ***** válasza:
A fogamzásgátló tablettákba rengeteg hormon van, mindenki megváltozik valamilyen szinten. Valószínű az a gond, hogy az orvos találomra írta fel, pedig előtte szükséges nőgyógyászati vizsgálat és vérvétel is.
2014. okt. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
vizsgálat volt, de ott csak gomba szűrés, meg rák szűrés
2014. okt. 29. 10:15
 3/16 A kérdező kommentje:

akkor menjek el máshova?

a női orvosok lelkiismeretesebbek?

2014. okt. 29. 10:15
 4/16 Liz* ***** válasza:
A vérvétel is elég fontos, csak onnan tudják hogy állsz "hormonilag" :D ha nagyon zavar az érzékenység, keress fel másik orvost.
2014. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy attól van.

Nekem pl. az a bajom vele, hogy nagyon sokszor fájnak a melleim, a mellbimbóim meg kifejezetten. Sokszor idegesebb vagyok, mint kéne, és a tizenvalahanyadik szemtől minden hónapban bazinagy étvágyam van, pedig nagyon alacsony hormontartalmút szedek. Hát ezek ilyenek.

2014. okt. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%

Az csak ezen a csodálatos oldalon terjedő tévhit, hogy az orvosnak vérvizsgálatot KELL csinálnia, és abból derül ki, hogy milyen gyógyszer kell neked. Baromság.


Ha végez is az orvos vérvizsgálatot (ami egyébként nem előírás), akkor sem hormonszinteket néz, hanem májfunkciót és vesefunkciót. Annyi derül ki belőle, hogy rendesen működik-e a májad és a veséd, mert ha nem, akkor nem szedhetsz semmilyen tablettát.


Azt a jóisten se tudja neked előre megmondani (az orvos meg pláne nem), hogy melyik tabitól milyen bajod lesz. Még akkor sem tudná megmondani, ha hormonszinteket nézne. Ugyanis teljesen egyéni, hogy ki melyikre hogy reagál. Nincs olyan, hogy "na, neked xy mmol az ösztrogénszinted, neked a z tabletta lesz jó"...


A tabletta felírása előtt a legfontosabb az lenne, hogy az orvos normálisan kikérdezzen. Milyen a ciklusod, milyen panaszaid vannak menzesz előtt/után, megnézze az alkot, a bőröd állapotát, kikérdezzen az egyéb betegségeidről (pl. van-e migréned, magasvérnyomásod, cukorbetegséged stb.), milyen gyógyszereket szedsz, volt-e a családban trombózis, emlődaganat stb.

Emellett rákszűrést szoktak még végezni, az talán kötelező is.

Az már a doki döntése, hogy kér-e labort vagy sem.

2014. okt. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
én úgy tudom a rákszűrés nem kötelező, sőt semmilyen vizsgálat. csak támogast kap a doki ha megcsinálja
2014. okt. 30. 15:26
 8/16 A kérdező kommentje:

amúgy köszi a válaszokat.

már jobban tudom kontrollánlni a hisztizéseket mint az elején. a sírással van gondom.

januárig van tabim, utána váltani szeretnék, remélem eredményes lesz!

2014. okt. 30. 15:33
 9/16 A kérdező kommentje:

csak félek egyéb mellékhatásoktól.

mélyvénás trombózis, meddőség, rák? sok mindent okozhat emiatt is félek váltani.

2014. okt. 30. 15:34
 10/16 anonim ***** válasza:

Mélyvénás trombózist az összes tabletta okozhat, a váltás azon nem segít....


A doki meg nem kap semmilyen jutalékot, ha megcsinál pár vizsgálatot.

2014. okt. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!