Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg ennyire veszélyes a...

Tényleg ennyire veszélyes a Diane 35 fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok.Nagyon pattanásos a bőröm, rendszertelen a menstruációm és nagyon fájdalmas.Nem talált a nőgyógyász semmi problémát,viszont felírta ezt a fogamzásgátlót, fél évig. Az interneten viszont elég rosszakat olvasok róla(vérrög kialakulása, a rák nagyobb kockázata, különböző betegségek).Ebből mi igaz? Fél év is árthat ilyen szempontból?
2014. okt. 30. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég erős a hormontartalma, de akármelyik fogamzásgátlónak lehet ilyen mellékhatása. Trombózishajlamot vizsgáltatni kell előtte, a dohányzás nem ajánlott és a kor előrehaladtával egyre inkább ellenjavallott a tabletták szedése (persze ez téged nem érint :D), a cikkek erősen eltúlozták a dolgot. Bármelyik gyógyszerre lehetne ilyen eseteket találni.

Viszont én nem szedném be a helyedben és inkább keresnék egy másik orvost. Olyan nincs, hogy semmi probléma, de aknés vagy és rendszertelen a ciklusod plusz fájdalmas. Az rendszertelenség eleve kizárja jó eséllyel a fogamzásgátlót. Ha nincs PCOS, akkor endokrinológián kell vizsgálódni. Oké, hogy kapsz egy lórúgásnyi hormont, amíg szeded, esetleg szép lesz a bőröd meg lesz egy mesterségesen szabályozott ciklusod. De ha abbahagyod, könnyen lehet, hogy rosszabb lesz a helyzet, mint most. Sajnos sok orvos cukorkaként osztogatja, az meg ha később gond lesz, vagy nem tudsz teherbe esni vagy bármi lesz, az már másik orvos gondja, neki mindegy.

2014. okt. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minden fogamzásgátló fokozza a vérrögök kialakulásának kockázatát, nem csak a Diane.

Arról, hogy fokozza-e a rák esélyét vagy sem, arról meg az okosok is vitatkoznak. Egyik tanulmányban azt találják, hogy fokozza, másikban azt, hogy nem.

De ez szintén igaz az összesre, nem csak a Dinéra.


De ennek ellenére egyetértek az előző válaszolóval.

Olyan nincs, hogy minden rendben, mégis pattanásos vagy és rendszertelen a vérzése.

Valami bajod van, csak úgy tűnik, a mostani orvosod nem találta meg a problémát. A nődokik nagy része ebben amúgy is totál inkompetens, ugyanis az ilyen panaszokat ált. hormonprobléma okozza, ami az endokrinológia szakterülete.

A Diane pedig ált. addig segít, míg az ember szedi. Fél évre szép lesz a bőröd, aztán meg jó eséllyel még rondább, mint most. Jó esetben csak ugyanolyan.

2014. okt. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én szedtem a diane 35öt és nekem bevált, 1 évig szedtem 3 évvel ezelőtt.

Az már más, hogy azóta a dokim megállapította, hogy pcos betegségem van :/

2014. okt. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem a barátnőimnek sem teljesen rendszeres a ciklusuk és szinte minden ismerősömnek fájdalmas a menstruációja.Nekem csak első nap az.Mindenféle vizsgálatot elvégzett, de mindent rendben talált(egyébként már hetedikes korom óta vannak pattanásaim)
2014. okt. 31. 06:13
 5/5 anonim ***** válasza:
nEKEM IS FELIRTA EZT A DOKI. azóta csak terhesen voltam ISZONYATOSAN PATTANÁSOS. Én ugy tudtam h be is tiltották már mint gyogyszer. De ezek szerint nem. Nagyon jó gyogyszer. Nem kell tőle félni,rendbeteszi a mensest,patik is elmulnak szépen. Tetesd rendbe kozmetikussal (tinikezelést kérj) s utána jo lesz:)
2014. okt. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!