Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen hormon mentes fogamzásg...

Milyen hormon mentes fogamzásgátlást ajánlotok, ami nektek bevált?

Figyelt kérdés
Tudjuk 100% -os fogamzásgátlás nincs,de mit használtok ha betegség miatt hormonális fogamzásgátlás nem jöhet szóba ,spirált nem akartok ,a gumi óvszert leszámítva ?

2014. nov. 1. 07:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pesszárium. 60 euro, pharmafutárral lehet hozatni Magyarországra.
2014. nov. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi a pharmatex krémét, majd a kapszuláját használtuk 1,5 évig, nem lettem terhes.

Amikor babát akartunk, abbahagytuk és utána össze is jött a baba.

2014. nov. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gumióvszert :)

Eszem ágában sincs mérgezni bárkit is...

2014. nov. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lea contraceptivum -ot nem használ valaki ? Érdekelne a véleménye róla :-)
2014. nov. 1. 08:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Én használtam leát is, de megbántam, hogy megvettem. Utána rendeltem a sima pesszáriumot (pharmatex krémmel használjuk). A leát nehéz levenni, a barátom bizonyps pózokban érezte is, meg sok helyen olvastam, hogy terhesek lettek mellette. Nem tudom, hogy mennyire használták rendeltetésszerűen, de nem éreztem biztonságosnak ezek után. 2 hónapig használtuk. A pesszárium tényleg abszolút érezhetetlen, könnyű levennj és felhelyezni és több nődoki szerint is biztonságosabb, mint a lea.

Ráadásul leánál 1 éves a "kihordási idő", míg a pesszárium gyakorlatilag örök élet (ha nem kell más méret pl. szülés miatt).

2014. nov. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igazából nem értem ezt a nagy ódzkodást a gumitól, szerintem még mindig az a legegyszerűbb. Bárhol meg lehet venni, nincs vele sok macera, biztonságos, látod, ha véletlen kiszakad (bár eddig nekem sok-sok év alatt nem szakadt ki).


Próbáltam a Pharmatexet, de annyira csípett, hogy ki kellett mosnom, és még órákig sajgott utána...


Leát is vettem (ilyen tejsavas spermaölővel használtam), de őszintén szólva az se vált be. Akkora a kihúzókája, hogy a barátom ált. érzi, emellett elég nehéz felrakni, levenni meg konkrétan iszonyatos szenvedés. Néha attól félek, hogy a méhem is kijön vele.


Talán a sima pesszárium lehet a legjobb választás, spermiciddel persze.

2014. nov. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért ódzkodás az, ha valaki gondolkozik máson is a gumin kívül?

Nekünk sem volt semmi gondunk a gumival, 2 évig úgy védekeztünk, de sokszor csináltuk gumi nélkül is, mert más érzés, nincs az a macera, mint a gumival. Az elején tényleg semmi gond nem volt, meg vann, hogy most is azt használjuk, de ha van olyan megoldás, ami mindkét félnek kényelmesebb, ráadásul olcsóbb is, miért ne?

2014. nov. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Macera alatt azt értem, hogy meg kell állni gumit keresni, aztán megnézni, hogy melyik a külseje, van, hogy nem lehet egyből felhúzni, mert nem lehet egyből legöretni a péniszen, hosszabb aktusnál elkezd dörzsölni én meg kiszáradok, dupla menetnél ki kell mennke a páromnak megmosakodni, stb.

Amíg nem volt túl gyakori a szex, mert még rikábban találkoztunk, nem volt ezekkel gond, meg még utána is túlléptünk rajta, xe elkezdtünk más módszert keresni és meg is találtuk. Napi-kétnaponkénti szexnél igenis macerás a gumi.

2014. nov. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Gumi valóban nem szívünk csücske ..persze volt már hogy használtuk ,de hosszú távon nem akarjuk ,egyszerűen szeretjük érezni egymást :) Én mindig gyógyszerrel védekeztem ,de tavasszal volt egy betegségem (nem a fogamzásgátlótól)ami után az orvos nem javasolja a hormontartalmú fogamzásgátlást .
2014. nov. 1. 09:33
 10/11 anonim ***** válasza:
A spiráltól mért ódzkodsz ? A világ legjobb dolga.
2014. nov. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!