Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak? Nagyon-nagyon-n...

Mit csináljak? Nagyon-nagyon-nagyon félek a nőgyógyászati vizsgálattól!

Figyelt kérdés
Mivel a sztori nagyon hosszú, csak a lényeget írom le. Szóval a körzetiorvos elküldött nőgyógyászhoz. Semmi nem volt, kérdezgetett a doki azt mondta most nem vizsgál meg (odalent). Azt hittem végre fellélegezhetek amikor mondta, hogy egyenlőre ír fel gyógyszert és február végén megvizsgál. Azt hittem ott fogom magam elsírni! :,( A tudat, hogy odalent fog nyúlkálni nagyon ijesztő. Félek! Félek, hogy fájni fog meg minden. Már a gondalat is borzalmas! Fiúval még nem voltam. Annyira félek! Légyszi értelmes válaszokat adjatok! Mit csináljak? 13/L

2014. nov. 6. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Először is nyugodj meg. A vizsgálat nem fáj! Kellemetlen lehet, de túl kell lenni rajta. Azt meg meg kell mondani a nőgyógyásznak, hogy még nem volt fiúval kapcsolatod. Ne félj előre, meglátod majd, hogy nem olyan borzasztó.
2014. nov. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Ő egy orvos. És úgy is fog vizsgálni. Nem "nyúlkálni", vizsgálni. Nyilván óvatosabb lesz, hogy ne okozzon fájdalmat.

Amúgy csak kellemetlen, ki lehet bírni.

Az egészségedért ennyit meg kell tenned, hogy kibírod.

2014. nov. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Mivel szűz vagy, ezért nem fog hüvelyen keresztül vizsgálni. Lehet hogy végbélről fog megvizsgálni és egy picit megnyomkodja a hasadat.
2014. nov. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert kaptál?
2014. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt tanácsolom neked hogy keress egy női orvost, mert azért kevésbé "ciki" elötte terpeszteni, és könnyebb megbeszélni is az intimebb dolgokat mint egy férfival.
2014. nov. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Először is gyerek nőgyógyászatra menjetek és női dokihoz - bár szerintem ott csak az van.

A vizsgálat általában egyáltalán nem fájdalmas, inkább a szégyenérzet a kellemetlen. De próbálj arra gondolni, hogy ő is nő, aki szintén jár vizsgálatra. Nekem ez segített.

2014. nov. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
És a szüzeket az esetek nagy részében végbélen keretsztül vizsgálják.
2014. nov. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Premenset irt föl
2014. dec. 27. 18:32
 9/12 anonim ***** válasza:
Szörnyű volt?
2014. dec. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Február végén fogok menni, de már a találtam egy nagyon aranyos doktornőt, úgyhogy kicsit nyugodtabb vagyok. :-)
2014. dec. 29. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!