Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Meddig lehet nőnek büntetlenül...

Meddig lehet nőnek büntetlenül húgyhólyag önkatéterezést csinálni? Van erre valamilyen megoldás?

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 11:48
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Pontosan a nagyobb fertőzések elkerülése végett és azért, hogy a pisiléssel ki nem ürült és a hólyagban maradt vizeletet eltávolítsam, ugyanis valamilyen zavar miatt - aminek oka eddig nem derült ki - kb. 3-4-5 dl vizelet bennt marad a hólyagban és ezt kell nekem napon 5-6 alkalommal lecsapolni. Ezzel nem nyúlik ki még jobban a húgyhólyag, hanem ürítés és újabb vizelési inger idejéig összehúzódik. Persze így is van kockázata annak, hogy fertőzés kerül be a szervezetbe, nagyon fontos a higiénia.

Még nem találtam olyan orvost, aki tudná erre a problémára a végleges megoldást.

2010. jan. 28. 15:10
 12/16 anonim ***** válasza:
Ezt nem orvosnak kénne csinálni?Annak alapján amit leirtál már sejtem hogy nem a saját fejedböl pattant ki az ötlet.Ez nem egy egyszerü beavatkozás otthoni körülmények között egy laikusnak.Nem értem az orvosokat
2010. jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Kórházban 2x megmutatták, utána 2 hétig otthon gyakoroltam, most pedig már a munkahelyen is kell/kellene csinálni, de sajnos nem mindig tudom megoldani (titkárságon dolgozom)
2010. jan. 28. 15:33
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Öszintén sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél.Most kérem az elnézésedet egy elöbbi válaszomért.Én sajnos nem tudok a kérdésedre válaszolni,hál istennek nem voltam ilyen helyzetben.Ne is legyek.Mielöbbi jó egészséget kivánok neked.
2010. jan. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én 2 éve küzdök urológiai problémákkal (krónikus cystitis) de ilyenről még nem hallottam.. azt nem lehet megmondani, meddig csinálhatod ezt fertőzésveszély nélkül, ugyanis hiába fertőtleníted le magad kívülről meg a katétert, a húgycső soha nem steril belül. a helyedben felkeresnék egy profi magánurológust.
2010. máj. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Csak érdeklődnék, hogy megoldódott-e ez a katéterezési problémád és lehet-e tudni, hogy miért nem tud kiürülni a hólyagod? Nekem is valami hasonló gondom van, mert gyenge a hólyagizomzatom, sok vizelet bent marad, pláne, hogy alig érzek ingereket és ha megfeledkezek a pisilésről 1.5 literesre is tágul a hólyagom mire érzem, és olyankor még több vizelet marad vissza, az urológus ilyenkor még 450ml-t csapolt le pisilés után. Nálam is felmerült az önkatéterezés, otthon még talán munkahelyen biztos nem tudnám megoldani. De fontos napközben is, reggel-este nem elég? És katéter helyett más megoldásról nem tudsz (torna, gyógyszer..) ? Köszi!
2013. aug. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!