Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Inzulinrezisztenciával tényleg...

Inzulinrezisztenciával tényleg nem lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Most derült ki, hogy inzulinrezisztens vagyok és elkezdtem körülnézni a neten diéta ügyben. Egy fórumon elég érdekes információkhoz jutottam, mégpedig, hogy ez a betegség/állapot előidézi a zsírok zsírszövetbe történő beépülését, viszont a leépülésüket gátolja. Amíg azonban a zsírréteg megvan, addig a betegség nem javul, eltüntetni viszont nem lehet a gátló hatás, vagyis maga az inzulinrezisztencia miatt. Tehát az egész egy ördögi kör a fórumozó szerint. Mi a véleményetek? Van itt olyan, aki tudott ebben az állapotban fogyni (ha túlsúlyos volt)?
2014. nov. 13. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Rengetegen fogynak, csak kell a helyes életmód:) Az orvsod megmondja mennyi ch-t ehetsz, a dietetikus meg alaposan kitanít, hogy mit hogyan, addig is, ha rákeresel az IR diéta, 160g ch diéta, vagy PCOS diéta szavakra, akkor rengeteg infót találhatsz. Ha első időkben bizonytalan vagy, akkor rendelhetsz is, az egészségkonyhán van direkt IR-eknek való menü, akár egész napos is (a dietetikai tanácsadójuk Török Eszti, aki az MM egyik dietetikusa is, szóval keni-vágja a témát:) )

Másik fontos dolog, az a rendszeres testmozgás, heti legalább 3 max. 5 alkalom (nem kell mindennap, kell a szervezetnek a regenerálódás is:) )

Ha ez önmagában nem hoz javulást, akkor szokták gyógyszerrel is megtámogatni (metforminnal)

Fel a fejjel, valószínűleg a fórumozó, akit kifogtál lusta volt tartani a helyes életmódot, inkább az ideig-óráig tartó csodadiétáktól várta az eredményt, ami nem meglepő, nem jött el:)

2014. nov. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Butaság, amit a fórumozó írt. Helyed diétával, sporttal, szükség esetén gyógyszerrel lehet fogyni, csak be kell tartani az előírásokat. Egyébként én több vékony ir-est is ismerek, magam is alig vagyok 47 kg, mégis ettől szenvedek.
2014. nov. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!