Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sokszor képtelen vagyok...

Sokszor képtelen vagyok visszatartani a pisilést, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Lehet a 72 órás tabi mellékhatása?
2008. aug. 14. 17:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez most azt jelenti, hogy sürün kell pisilni menned?

Nekem ilyen problémám volt, alig kiléptem a kapun /indulás előtt mindig elmegyek wc-re/ már éreztem az ingert. Nálam megállapitották, hogy pánikbetegségről van szó. A 72 órás tabi a hormonokra hat nem hiszem hogy annak lenne a mellékhatása.

2008. aug. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ez anna ka hatása nem lehet...ez csak időszakos?vagy ez mindig igy van?mert ha csak időszakosakkor tudod felfázás lehet stb...de ha ez mindig van akkor bánikbeteg is lehetsz mint az előttem szóló..esetleg nemtudom ismered e az inkontinencia nevű betegséget...nézz utána.sok szerencsét
2008. aug. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Több oka is lehet, de tudni kellene, hogy mikor nem tudod visszatartani. Pl tüsszentéskor? - Mert akkor a záróizmaid gyengék. Ha pedig hirtelen nagyon elkap a pisilési inger, és olyankor nem tudod visszatartani, akkor az idegesség, szorongás miatt is lehet, vagy túlzott hólyagingerlékenység miatt. Ha fáj a pisilés, akkor hólyaghúrut is lehet, amit már kezelni is kell. Ilyenkor is nehéz visszatartani és sűrűn is kell menni.Biztos, hogy lehet segíteni, de aszerint kell, hogy mi a kiváltó ok. Ha bővebben kifejted, akkor tudok adni tippet, hogy mit kellene tenned.
2008. aug. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
- Ja, és még mindig én. - tabletta nem vszínű, hogy okozhatja.
2008. aug. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Eddig soha nem volt ilyen, kb egy hónapja vettem észre... Elér a pisilés, és amilyen hirtelen elért olyan hirtelen nem tudom visszatartani, s szégyen, nem szégyen valamennyi a bugyimba csúszik... Soha nem voltak ilyen gondjaim, ha wcre kellett mennem akár egy napig is kibirtam ha nem volt lehetőség(pl kirándulás)... Egy hónapja vettem olyan tabit s azután lettek ilyen tünetek... Lehet hülyeség összekötni a két dolgot... Mi a véleményetek? Mit tegyek?
2008. aug. 15. 09:10
 6/15 anonim ***** válasza:
Nincs a háttérben valamilyen rejtőzködő hugyúti betegség? Chlamydia, vagy Ureaplasma?
2008. aug. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Megint én, aki a 3. választ irta.

Esetleg lehet a gyógyzser is, ha olyan hatóanyag van benne, ami a hólyag nyálkahártyáját izgatja, vagy a vegetatív idegrendszer túlműködését okozza. Nézd meg, hogy a dobozon nem írják-e, hogy vizelési zavarokat is okozhat, persze ha nem írják, attól még okozhat.

Ha nem a gyógyszer, akkor lehet hólyaghúrut is, de csak akkor, ha érzed, hogy csíp, szúr, fáj pisilés előtt és útán. - Ha egyáltalán nem fáj, akkor ez is kiesett.

Lehet az is, hogy a melegben keveset iszol, és a sürű vizelet ingerli nagyon a hólyagodat, bár ettől még vissza kellene, hogy tudd taratani egy ideig.

Lehet még más oka is, és pl. tudni kéne, hogy újabban már mindig úgy van, hogy hirtelen tör rád a pisilés, vagy van, hogy néha simán tudod tartani? És milyen gyakran kell?

Most jút eszembe, lehet cukorbetegség is. Nem vagy állandóan szomjas? Többet kéne tudni, és talán meg tujuk fejteni.

2008. aug. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A hirtelen hideggel lehet összeköttetésben, ugyanis ha tegyük fel kimegyek éjszaka a hidegbe rögtön kell pisilnem, visszatartás nélkül, úgyhogy ajánlott hogy közel legyen a wc... Néha tényleg fáj, pisilés közben, de ez csak párszor... újaban nem... bár kitudja meddig nem... nagyapám cukorbeteg, de nem születésétől fogva, csak pár éve lett, én is örökölhettem, ha nem más a hajlamot rá?
2008. aug. 17. 09:02
 9/15 anonim ***** válasza:

A cukorbetegség egyik tünete, ha állandóan szomjas vagy, sokat iszol, és ezért sokat pisilsz. De, ha ez nem így van, akkor nyúgi, nem vagy cukorbeteg. Lehet, hogy mégis a gyógyszer okoozza részben vagy egészben. Ezt úgy lehetne kizárni, ha abbahagynád egy időre a szedést. De a gyógyszer biztos nem okozhatja azt, hogy csíp. fáj stb a pisilés, csak azért lehet a felelős, hogy hirtelen kell pisilned. Annak valami gyulladás stb lehet az oka, aminek végére kell járni! Csak a húgycsőnyílásnál csíp, vagy a hólyagodban is? És csak pisilésnél, vagy bármikor?

A hidegben természetes dolog, hogy kiváltódhat a pisilési inger, persze nem annyira, hogy ne tudd visszatartani. De sok ember van, akiknek elég a hideg, és 20 percenként szaladgálnak wc-re, viszont melegben megszűnhet ez a probléma.

Elképzelhető, hogy van egy kis gyulladásod, amit a tabletta, vagy a hideg tovább tud súlyosbítani. Előfordult az utóbbi hónapban is néha, hogy semmi gondod nem volt a pisiléssel, és simán vissza tudtad tartani? Illetve mndig gyakran kell pisilned, vagy van, hogy csak sokkal ritkábban? Ez sokat segíthet.

2008. aug. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem mindig, ritkábban, se van úgy hogy egy nap kétszer is volt... És nem a húgyhólyag fájt hanem csak ott lenn, és csak pisilés küzben... Hideg nagyon nem volt, mert az időjárás gondoskodott az ellenkezőjéről, viszont a hirtelen hidegebb hőmérsékletet éreztem meg, és szenvedtem meg, pl: éjjel amig átszaladtam az egyik házból a másikba
2008. aug. 19. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!