Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akinek volt petefészek cisztáj...

Akinek volt petefészek cisztája és elmúlt fogamzásgátlótól, az kellett szedje utána is?

Figyelt kérdés

Kisbabát szerettem volna, ezért mentem el az orvoshoz, hogy kivizsgáljon, hogy midnen rendben van-e. Talált egy 5 centis cisztát. Felírt rá fogamzásgátlót, azt mondta ne izguljak, nagyon sok esetben elmúlik tőle, ha nem, akkor meg kell műteni. Eddig oké, de azt nem értem, hogy miért mondta, hogy ha el is múlik, akkor is kell szednem még félévet? Én nem akarom tovább szedni, gyereket akarok!

Akinek volt ilyen gondja, kellett szedje miután elmúlt is? Miért? Elméletileg, ha elmúlik a fogamzásgátlótól, az azt jelenti, hogy olyan tipusú, ami elmúlik, ha nincs peteérés. De ha terhes lennék, akkorse lenne.


2014. nov. 21. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
4,5 centis cisztára semmit nem kellett szednem, elmúlt magától. Elkezdted már? Lehet érdemes lenne másik orvost megkérdezi, vagy ha nem okoz jelentősebb panaszt, akkor 1 hónapot várni és kontrollálni, hogy változott-e a mérete.
2014. nov. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, már lassan 2 hónapja szedem... December elején kell visszamennem, azt mondta, ha elmúlik akkoris kell még szednem 6 hónapot, ha nem akkor műtét. Nem akarom szedni többet... Műtétet meg főleg nem.

Köszi a válaszod, kicsit megnyugtattál, hogy egy ilyen nagy elmúlt magától.

2014. nov. 21. 21:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Melyik petefészekben volt a ciszta?
2014. nov. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Majd írd már légyszi, hogy elmúlt-e (a ciszta)

Ha mész vizsgálatra

2014. nov. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Érzel valamit attól a cisztától?

FÁj?

2014. nov. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem fáj. Max annyit vettem észre, hogy mikor meg voltam fázva és tüsszentettem akkor belefájdult a petefészkem. Nem tudom biztosan, hogy attól volt-e.

Rendben, írok majd:) Másik orvoshoz megyek vissza, hogy biztos legyen.

2014. nov. 22. 08:34
 7/7 A kérdező kommentje:
Másik orvoshoz mentem vissza. Elmúlt a nagy ciszta, de ez meg talalt kisebb csokoládécisztákat. Nem írt fel rá semmit, azt mondta próbálkozzunk a babával, ha terhes maradok, attól elmúlhat.
2014. dec. 10. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!