Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhességmegszakítás után...

Terhességmegszakítás után miért nem írták rá a zárójelentésre, hogy hány hetes várandós voltam? Miért nem szerepel semmi a papíron a terhességemről? Csak a diagnózis és maga a műtét menete van rajta. Ez miért van?

Figyelt kérdés

2014. nov. 21. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert nem maga a terhesség a fontos, hanem a műtét.

Ezeket az infókat nyilván megkaptad előtte.

2014. nov. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert az már úgyis mindegy
2014. nov. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pláne ha pár hetes voltál
2014. nov. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért érdekelt volna mert mindegyik orvos mást mondott a nőgyógyász is mikor megvizsgált és a műtét előtti vizsgálaton plusz másfél héttel többet mondtak nekem. Tudom,hogy már nem fontos csak érdekelt volna,hogy miért csak ez nem szerepel a papírokon és minden más igen.
2014. nov. 21. 21:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó menses ideje se szerepelt sehol?

Mert ha igen, akkor az gyakorlatilag megadja a terhességi korát...

2014. nov. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerepelt de volt egy vitám az orvossal mert a napját vagyis a fogantatás napját szeptember 18.ára írta ki de azon a napon dolgoztam és a párom a közelben nem volt. AZ utolsó menstruáció utolsó napjától számították a terhességem ami mikor kiderült 5 hetes volt és mikor a kórházban rá kb két héttel már 8 hetes és 0 napost mondtak végül naptár szerint kiszámolták hogy ha a fogantatás napja mégse az utolsó naptól van számítva akkor meg bőven 9 hetes voltam. Három orvos három időpontot mondott nekem ami idegesítő mert amúgy megtartottam volna ha nem lettek volna egészségügyi okai amiért nem lehetett megtartani.
2014. nov. 21. 22:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Hivatalosan az utolsó menstruáció 1. napjától számolják, így KELL számolni. Miért? Mert ez egy relatíve könnyen megállapítható időpont, a többi pedig túl szubjektív.

Akkor is az utolsó men. 1. napjától számolják, ha az illető hölgy azt mondja, hogy egész évben csak 1x volt férfival és napra pontosan tudja, hogy mikor...


Ha nagy eltérés van, akkor később UH-val lehet pontosítani.


De az a lényeg, hogy a fentiek miatt hivatalosan is szerepel a terhességi kor a leletedben.

2014. nov. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kéne,hogy szerepeljen a zárójelentésben azért nem értem a mai napig miért nincs semmi adat a terhességről papíron. Minden szerepel csak pont ez nem és engem érdekelt volna csak az okát még mindig nem pontosan érte,hogy nem számít úgysem én értem,hogy nem számít de elfogadható magyarázatot nem kaptam a kórházban sem. Kontrollra kell mennem december elején és rákérdezek bár utólag erről papírt gondolom nem kapok...
2014. nov. 21. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!