Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Műtét utáni rákszűrés megint...

Műtét utáni rákszűrés megint p3. Most mi lesz?! (légyszi irjatok. Bármit) 19/L

Figyelt kérdés

fél éve 2 p3-as lelet után megműtöttek egy hónapja.

Konizáció és mehkaparás történt aminek a szövettana HPV pozitivitást mutatott de rákos elfajulást nem találtak ( legalábbis bekategorizálva nem volt hogy pl : Cin 1 Cin 2..stb)

Viszont a mostani rákszűrésem ismételten p3-as lett.Most mivan ilyenkor?

Orvost nem tudtam még megkérdezni..


19/L


2014. nov. 23. 16:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
a vér eredményem szerint nincs gyulladásom
2014. nov. 23. 16:26
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez most aztán egetverően hatalmas poén volt...
2014. nov. 23. 16:27
 3/14 anonim ***** válasza:
Milyen a szexuális életed?
2014. nov. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ez most mért fontos?!
2014. nov. 23. 16:34
 5/14 anonim ***** válasza:

Mert a fertőzések és a rák a szexuális élettel függ össze.

Más ezért a válaszom abban az esetben, ha szűz vagy, és más, ha naponta 3-nál is több idegen partnered van.

2014. nov. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Most mi van? Írtam, BÁRMIT. Amúgy itt nem valószínű, hogy meg fogunk tudni nyugtatni, vagy bármit mondani, mert nem vagyunk orvosok.


A p3 elvileg még nem annyira gázos, de ezek szerint valami rosszindulatú sejtburjánzás van - vagy nem kapartak ki megfelelően. Sajnos, ez is lehet.


Amúgy a dokiddal mikor tudsz beszélni?

2014. nov. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Július óta nem voltam együtt senkivel.
2014. nov. 23. 16:54
 8/14 anonim ***** válasza:

És szedsz fogamzásgátlót, illetve minden esetben használsz gumit?


Szóval hogy mennyire vagy kitéve fertőzéseknek.


Egy olyan lánynak, aki semmit nem szed, egy partnere volt, aki szűz volt, nem ajánlanék semmiféle nőgyógyászati vizsgálatokat rendszeresen, mert többet árt, mint használ.

Van egy általános orvosi elv, amit Magyarországon nemigen tartanak be: "Hagyd békén a hüvelyt!"

Más egészségi területen is igaz, hogy aki keres, az talál eltérést a szervezetben, amin aztán jól aggódhat, pedig semmi jelentősége nincs - és aminek van is jelentősége, a szervezet hosszú távon helyrehozza, ha nem avatkozol be állandóan mindenfélékkel.

Nekem szerencsére volt egy aranyos urológus bácsim, aki pont ezt az elvet vallja, már nyugdíjas sajnos.


Csak emberi ésszel gondolj bele: egy zárt testnyílást idegen eszközzel feltárni és belenyúlkálni, beleszuszogni sokkal nagyobb fertőzésveszély és természetellenes élmény is, mint ha ezt nem tesszük.

Mérlegelni kell a betegségnek kitettség kockázata és a vizsgálat kockázata között.


Vérből nézik a HPV-t, kenetvizsgálatot hüvelyi feltárás és méhnyakkapargászás (ugye onnan kaparják le a rákszűréshez a hámsejteket, ami viszont csökkenti a fertőzések elleni védettséget) nélkül is lehet végezni - próbálj egyensúlyt teremteni az egészségi aggodalmaid és a vizsgálatok kíméletessége között!

2014. nov. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát én műtét után be is gyulladtam ott lent.. Illetve a méhem gyulladt be csunyán..

Egyébként semmit nem szedek és sosem szedtem

2014. nov. 23. 17:09
 10/14 A kérdező kommentje:

Ui: Nálam most fognak HPV-t tipizálni 2 hét múlva.

Ott mi fog történni?

2014. nov. 23. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!