Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez segíthet helyreállítani?

Ez segíthet helyreállítani?

Figyelt kérdés
Ha probiotikus joghurtot (pl. activia) eszek rendszeresen, illetve tejet is iszok, akkor helyreállhat pl. antibiotikum után a hüvely pH-m? Azt hallottam, hogy előidézhet az antib. gombás fertőzéseket is, mivel megbolygatja a flórát. Elérem a célt tejtermékekkel, vagy szedjek Normaflore probiotikumot? ÉRTELMES válaszokat kérek! Köszönöm! 19/L
2010. febr. 2. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Jól hallottad, az antibiotikum nem csak a torkodban, hanem az egész testedben elpusztítja a baktériumokat. A hasznos bacikat is, mint a bélbaktériumok, illetve a hüvely savas közegét biztosító és a gombákat visszaszorító laktobacikusokat is. Ezért gyakori az antibiotikum-kúra után a hüvelygomba.


Inkább próbálkozz meg helyileg visszatelepíteni a hüvelyedbe az onnan kipusztított laktobacilusokat. Ezt könnyen és olcsón megteheted gyógyszertárban kapható tejsavas irrigálófolyadékkal.


A Normaflore és a joghurtok ugyanezt teszik, csak nem a hüvelyedben, hanem a beleidben.

2010. febr. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyanezt kérdeztem a dokimtól pár napja. Antibiotikumot szedek és az nálam elő szokta hozni a gombás fertőzést a hüvelyemben. A dokim válasza az volt, hogy a Normaflor és a joghurt csak a gyomrot, belet védi, a hüvelyre semmi hatása nincs. Gyógyszertárban kapható tejsavval kell naponta hüvelyöblítést végezni (1 liter vízhez 2 evőkanál tejsav), amíg antibiotikumot szedsz és az segít megelőzni. Nekem most bejött. 2.hete szedek antibiotikumot és eddig gomba megúszva, eddig ez sajnos nem így volt.
2010. febr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Wow, ezt nem tudtam, köszönöm! És mi ez a irrigátor? Mi a neve, és mennyibe kerül? Előre is köszönöm! :)
2010. febr. 3. 09:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet kapni sokezerért intimzuhanyokat illatszerben, gyógyszertárban is. Nekem a Colpo-Clener vált be, de nem a pezsgőtablettáját használom hozzá, hanem gyógszertári tejsavat. Ez kis üvegben van, kb. 300 forint. Egy liter vízhez teszel 2 evőkanál tejsavat, összekevered jól és ezzel átöblíted a hüvelyedet. lehet ezt is pezsgőtabletta formájában is kapni, de jóval drágább és abban mesterséges anyagok is vannak, kár mérgezni a szervezeted. Az irrigátor kis csövét óvatosan becsústatod a hüvelyedbe és megnyomod a flakont és így víz megy beléd, ami aztán ugyanígy ki is folyik belőled. Remélem elég egyértelmű voltam, ha nem, kérdezz nyugodtan.

Megoszlanak a vélemények, hogy kell-e, árthat-e vagy használ-e. Megelőzésként mindenképpen naponta kell antibiotikum mellett, amúgy nekem a dokim hetente 2szer javasolja, mert sokat úszom és az megint egy jó táptalap a gombáknak. De szerinte hetente 2-szer amúgy sem árt.


Itt egy kép róla:

[link]

2010. febr. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Colpo-Cleanert én is használom (első vagyok). És ha kifogy a pezsgőtabletta, akkor a műanyag irrigátorba lehet tölteni megfelelően hígított gyógyszertári tejsavas oldatot is, ami sokkal olcsóbb.
2010. febr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!