Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért fájt a rákszűrés?

Miért fájt a rákszűrés?

Figyelt kérdés

Életem első citológiai levétele volt. Imádom a nőgyógyászomat, még lányka koromban is nála voltam, mindig óvatos és kedves, ezért sose stresszelek vagy parázok nála.

Mivel 22 éves vagyok, azt mondta, ideje levenni a citológiát. Azt mondta, kicsit kellemetlen lesz, de gyorsan megvan. Na, én felfeküdtem tök lazán, és amíg a hüvelybe tolta a műanyag kacsát addig nem volt semmi gond, de amikor elkezdte szétnyitni a méhszájat, én úgy összerezzentem a fájdalomtól, hogy majdnem leestem a nőgyógyászati székből, pedig hatalmas luxusfotel, simán elfért volna mellettem még egy ember. Mivel felcsusszantam, nem tudta megnézni a méhszájat meg levenni a kenetet, így mégegyszer tolta... én azt hittem, mentem meghalok, úgy fájt. A doki szerint idővel majd hozzászokom és nem lesz ennyire kellemetlen.

Más is járt már így? Vagy aggódnom kellene gyulladás miatt?



2014. dec. 30. 16:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Lehet, értetlen vagyok, még csak 24 éve járok évente rákszűrésre, idén kétszer is... Még soha, egyetlen doki sem tágította emiatt, egyik sem nyúlt a méhszájba, mindegyik csak a méhnyak felületéről vett mintát, és egyszer sem fájt.
2014. dec. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nekem fájt. Nem kellemetlen érzés volt, hanem kifejezetten fájt, már menekültem felfelé a székben. A doki azt mondta, hogy mivel még nem volt rákszűrésem, és gyereket se szültem még, ezért szűk ott a járat, és ezért lehet kellemetlen... Az az igazság, hogy nem szoktam túlreagálni semmit, de majdnem elsírtam magam.

Amikor a doki kérdezte, hogy voltam e már szűrésen, és válaszoltam, hogy azt hiszem nem (vizsgálaton többször voltam már, de nem tudtam h volt e szűrés), utána mondtam neki, hogy biztos nem volt még akkor rákszűrésem, mert emlékeznék rá.

2014. dec. 30. 19:42
 13/19 anonim ***** válasza:
Nekem szülés előtt sem fájt. Nem mondom, volt mikor kicsit kellemetlen volt, de fájdalom nem, pedig alacsony a fájdalomküszöböm. A mintavételi pálcával nem nyúlnak a méhnyakba mélyen, hanem egyrészt egy kefeszerű valamivel megdörzsölik a méhnyakat, másrészt a méhszájnál vesznek mintát a méhnyakváladékból, de azt is a felületen. Ha neked fájt, akkor annak két oka lehet. Vagy gyulladás (de azt a dokidnak észre kellett volna vennie), vagy csak nemes egyszerűséggel a dokid egy szadista állat!
2014. dec. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én sem szültem még gyereket, de lassan 8 éve mindig elmegyek rákszűrésre, és sosem fájt. Kellemetlen, meg olyan "hideg" érzésem van, de nem kínlódom a fájdalomtól. Pedig én egy vérvételt is borzalmas fájdalomként élek át.

Szerintem legközelebb menj el egy másik nőgyógyászhoz, és biztos vagyok benne, hogy nála nem fog fájni. A doktornő nagyon rosszul csinálja amit csinál.

2014. dec. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Írtam Neked.
2014. dec. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Szeretem a nőgyógyászom, nem szívesen cserélném le! Nem éreztem, hogy durva lenne, amikor teljesen összezárta az eszközt, akkor csak pici nyomást éreztem, de azt mondta, így nem látja a méhnyakat, és mintát se tud venni... Aztán picit megnyitotta, azt mondta csak félig látja, de így is nagyon fájt! Összeszorított fogakkal bírtam ki. Nem szadista egyáltalán! Szóval azt nem hiszem, hogy a durvasága okozott volna fájdalmat.
2014. dec. 30. 20:14
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha már nem vagy szűz, miért csak most volt rákszűrés?

Én 3 évig jártam szűzen nődokihoz, akkor sosem csinált rákszűrést, de miután már úgy mentem hozzá, hogy nem voltam szűz, az volt az első, hogy mondta, hogy akkor megcsinálja azt is.

Na mindegy...


A méhszájadat pedig tényleg nem tágítják, icipicit fájhat a szűrés (bár nekem sem fájt sosem), de ennyire nem, mint neked. Egyébként meg az orvost kellett volna megkérdezni, hogy mi volt a baj, mert valami tuti nincs rendben, hogy ennyire fájt. Vagy ő bénázott el valamit, vagy nálad van vmi gyulladás vagy valami egyéb.

2014. dec. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

És ne haragudj, de ez a mondat hihetetlen nagy badarság:

"A doki azt mondta, hogy mivel még nem volt rákszűrésem, és gyereket se szültem még, ezért szűk ott a járat, és ezért lehet kellemetlen."

2014. dec. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem is fájt, bár sírni nem sírtam, de eléggé fájt, nagyon nehezen bírtam és kellemetlen volt az egész vizsgálat is, pedig a doki nálam is óvatos volt.
2014. dec. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!