Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek gyulladás?

Petefészek gyulladás?

Figyelt kérdés
Nem mindig és nem is sűrűn de van hogy előfordul, hogy a bal oldalamon lent szúró fájdalmat érzek, ez kb havonta 2-3 alkalom...a menstruációm rendszeres és nem fájdalmas, gyakran érzem még azt, hogy fáj a combom és a derekam de ez csak legtöbbször buli után jelentkezik vagy ha sokat állok...szerintetek lehet petefészek gyulladás? nődokinál nem voltam még sosem és szűz vagyok. 18L

2015. jan. 1. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Jajj dehogyis, nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni! :)

Én ugyanígy voltam és cystám volt, de sok minden okozhatja a fájdalmat.

Menj el nyugodtan nőgyógyászhoz, ne félj, mivel szűz vagy, így nem fog megvizsgálni vaginálisan (vagyis a hüvelyen keresztül). Fel fog tenni pár kérdést, max. megtapogatja a hasad és elküld egy ultrahangra (ami nem fáj), a cysta pl. azzal is kimutatható, a meg a méh, petefészek mérete, stb. (gyulladásnál ez is változik, tehát azt is észreveszik, ha mégis az lenne a gond, de nem kell rögtön erre gondolni).

Hajrá, nincs mitől tartanod! :)


22N

2015. jan. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ, kb féléve voltam már ultrahangon akkor kimutattak cisztát, voltam is vele a kezelőorvosomnál aki azt mondta magától elmúlik...tehát ez a cisztától van?
2015. jan. 1. 22:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen ez lehet a cisztától. ( tapasztalat) nekem a 6x5 centis cisztám olykor úgy fáj mintha késsel döfködnének, van amikor zsibbasztó tompa, és van hogy hetekig nem fáj. Elég váltakozó, mondjuk nekem elég sűrűn érezni és buli után valóban rosszabb, gondolom a sok táncolás miatt. Szerintem mindenképp kérj egy ultrahangot és menj el nőgyógyászhoz. Én szűz vagyok és 17. Esélyes hogy végbélen keresztül vizsgál hogy ki tudja tapintani rendesen a cisztát, de ne félj tőle nem túl parás! Aztán vagy elmúlik magától, vagy fogamzásgátlót javasol. Ha nagyon muszáj csak akkor fog műteni. De elég valószínű hogy neked már elmúlt. Főleg ha kisebb méretű!


Ezeket saját tapasztalat alapján írom, lehet tök más a bajod, de a lényeg hogy menj el mindenképp nődokihoz! Nem jó hogy fáj, és a vizsgálat se olyan durva. Szóval no para!

2015. jan. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2015. jan. 10. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!