Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tudtok tánácsot adni? Elöször...

Tudtok tánácsot adni? Elöször használok tampont

Figyelt kérdés

Nem találok róla semmit, hogy ha nagyvécézek akkor a tampont ki kell venni? Ti hogy szoktátok? És pisilésnél? Fürdésnél? Légyszi segitsetek! :/


24N


2015. jan. 7. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha például nemrég raktam be, és utána kell nagyvécézni akkor nyilván nem veszem ki, de ügyelek a madzagra, hogy ne legyen olyan. Pisilésnél is csak akkor cserélek, ha már megtelt.

Fürdés előtt kiveszem, hisz csak úgy lehet megmosakodni rendesen. Vagyis pontosabban zuhanyzáskor.

2015. jan. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. a tampont kibontod és a madzagját megráncigálod hogy tutira nem szakad, és lehajtod hogy lefelé lógjon.

2. a tampont megfogod tiszta kézzel, másik kézzel a nagyajkakat széthúzod és feltolod max-ra szinte "koppanásig", mert ott nincs érzékelő a hüvelyedben.

3. ha a tampon megtellt, automatikusan le fog csúszni abba a zónába ahol érezni fogod és zavarni fog.

ott békésen megáll, és addig idegesít amég ki nem veszed.

4. a tampont nem fogja zavarni ha pisilsz vagy ha kakilsz, ő ott marad mint a cövek, amég meg nem tellt, csak a madzagját húzd előre hogy ne legyen piszkos mikor wc-zel.

5. ha úszni mész akkor is ottmarad

6. amikor egyik tampont cseréled a másikra sokszor kiszáradsz, és nem lesz elég kenőanyag felcsúsztatni.

ilyenkor várj egy kicsit, kicsit préseld a hasad és fog kijönni annyi vér hogy fel tudod csúsztatni.

ennyi.

2015. jan. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Pisiléskor nem veszem ki, csak ha amúgy is cserélni akarnám. Nagyvécénél változó, ha már többé-kevésbé tele van, néha kicsúszik ilyenkor (nem esik ki, de egészen a hüvelybemenetig ki tud jönni). Zuhanyozni szoktam inkább, változó, hogy előtte vagy utána cserélek, vagy előtte ki és utána az új. Ahogy éppen jobban esik. Ha valamiért kádba ülök (pl. fáj a térdem és meleg vízbe akarom áztatni), akkor előtte és utána is cserélek, ugyanúgy, mint strandoláskor.
2015. jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Nem szoktam kivenni, de pisilni úgy megyek-2 óránként, hogy tudom, hogy már megtelt, és ilyenkor cserélek is. Nagy wc-nél úgy szoktam, hogy mivel reggel megyek így csak utána teszem be a tampont-éjjelre betétet használok.

Fürdésnél egyértelmű, hogy kiveszem, majd mikor lezuhanyoztam, akkor törlöm meg magam és éjjelre betétet teszek be. Menstruáció alatt zuhanyzás ajánlott, de ne szappanozd ott magad, kapható kimondottan intim területe való szappan, csak azzal szabad.

2015. jan. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En sem szoktam kivenni. Ha vegeztem megtorlom papirral, majd nedves torlokendovel, h tenyleg ne maradjon ott semmi, majd fel a bugyi :)
2015. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!