Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet kellemetlen...

Mitől lehet kellemetlen szagom odalent? Valaki hasonló problémával? 18/L

Figyelt kérdés
Eddig egyszer fordult elő ez, de azt egy fertőzés előzte meg ami kezelve lett. És most megint előjött. Elég erős, kellemetlen szagom van odalent,elég sok folyással, de nem viszket meg semmi ilyesmi. Minden nap fürdök,oda figyelek magamra,intim lemosót is és tisztasági betétet is használok. Szóval a higéniával nincs probléma. Barátom nincs, szóval az is kizárva, hogy tőle szedtem volna össze valamit. Nem tudom mi lehet ez. Valaki van hasonló cipőben?

2015. jan. 15. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Bakteriális fertőzésed van. Betadine hüvelykúpot vegyél a patikában és legalább 7 napig használd, ez segíteni fog.
2015. jan. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%

Mitol lehet? Bakteriumtol altalaban. Ahogy a honaljszag is. Nem az budos, amit kiizzadsz, hanem a boron eloskodo bacik okozzak a buzt. A puncijuice sem budos, hacsak nincs tele bacival (v. gomba).


Intim lemoso es tisztasagi betet - es szerinted ez odafigyeles?

Nem tudom mit hasznalsz, de a legtobb bolti moso meg ilyenek tele vannak vegyszerekkel. Sima hagyomanyos, szintelen/szagtalan szappan tisztalkodasra. Vagy jo oreg szodabikarbona. Az nemcsak tisztit, de a szagok ellen is jo. En pl. ma reggel csak a hajam mostam samponnal a tobbi reszem szodabikarbonaval dorzsoltem at a zuhany alatt.

Tisztasagi betet? Akarhanyszor hasznalom rohadas szagom lesz tole :( Mensturacio elott barnas folyasnal hasznalok neha, de utalom. Amint berakom par oran belul iszonyat buz. Erdekes, mert ha nem hasznalom es pl piros vagy fekete bugyit veszek amin nem olyan feltuno a folt, akkor az egvilagon semmi szagom. Csak annyi hogy akkor napkozben tobbszor cserelek fehernemut.


Probald ki hogy hagyd el a betet, valts inkabb naponta tobbx bugyit. Reggel/este szodabikarbonaval dorzsold at a nunid es hatha jobb lesz. Ha nem javul, akkor orvos.

2015. jan. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mire hasonlit a szaga? Halra vagy romlott marha husra?
2015. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nehogy szódabikarbónával mosakodj lent!!!

van egy ph-ja a nemi szervnek, amit nem szabad megbolygatni, a szódabikarbóna az lúg!

különösen a sima higítatlan szódabikarbóna tönkreteszi a nyálkahártyát.


a tisztasági betét és az intim lemosó lehet a baj.

a tisztasági betét nem hagy szellőzni,

az intim lemosó meg szintén megbolygatja az érzékeny egyensúlyt, ami ott van.

a legjobb, amit ajánlanak szerintem, hogy vízzel mosd magad. csak sima vízzel.

én csak akkor használok valami gyógyszappant, ha pl. menstruáció végén vagyok, vagy ilyesmi, és muszáj, de akkor is nagyon csínján bánok vele.

figyelj: nekem SOSEM volt sem bakteriális fertőzésem, sem gombám odalent. szerintem valamit jól csinálok.

2015. jan. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A szódabikarbóna lugosít, és alul savas PH a megfelelő.
2015. jan. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%

""nehogy szódabikarbónával mosakodj lent!!!""

""A szódabikarbóna lugosít, és alul savas PH a megfelelő."" Bajnokok es szerintetek a szappan pH-ja milyen?


En nem azt mondtam, hogy a huvelyebe dugja fel a szodabikarbonat. Gyerekek, el vagytok ti tevedve.


Persze hogy a huvely savas, a bikarbona lugos, de en a punci kulso felerol beszeltem, arrol amit szappannal meg tud mosni, amit szabad szemmel lehet latni, azt nyugodtan lehet szbikarbonaval mosni.


Megsugok valamit mert latom a fejekben van egy kis kavar.

A hagyomanyos szappan pH-ja 7 es 10 kozott van, vagyis semleges vagy enyhen lugos.

A szodabikarbona pH-ja 9. Vagyis enyhen lugos. Termeszetesen savas szappannal nem akarunk mosakodni ugye?


10 fole a szappan pH-ja ne menjen, erre a szappangyartok is figyelnek. 11es pH az mar tul lugos, az nem jo. De a 9es szodabikarbona meg siman benne van a "biztonsagos" tartomanyban.


En evek ota hasznalom. Menstuacional, amikor betetet hasznalok veszett szagok terjengenek odalent es a sima szappan nem szedi le azt a szagot, a szodabikarbona pedig remekul. Tutti, mert a baratomat hasznaltam tesztalanykent roppant jo szaglasa miatt.


Szoval lehet nyugodtan szbikarbonaval mosni a puncit, csak a huvelybe melyen ne jusson mert ott tenyleg savas a kozeg, de a nagy es kisajkakat es a szemeremdombot teljes biztonsaggal lehet sszodabikarbonaval mosni!

2015. jan. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem, a külső részt sem szabad lúggal mosni, a nyálkahártyát értem ezalatt, és eddig is ezt értettem.

jó vicc, hogy a hüvelyt pedig egyáltalán nem öblítjük.

normális nőgyógyász a rendszeres hüvelyöblítőktől mászik falra.

a szappan igen, lúgos, nem tőled tudjuk. ezért nagyon sokan mondják, hogy csak vizet szabad használni. én is éppen ezt mondtam.

mivel a külső részt is lehet károsítani a sok bromsággal, nem csak a hüvelyt.

inkább próbálja meg a kérdező hagyni szellőzni,meg felejtse el azt a vegyszert, amivel mossa.

szerintem rendbe fog jönni.

egyébként rá lehet keresni a neten, a lúgos dolgokat mindenképp kerülni kell, külsőleg is, vagyis a szódabikarbónát IS

2015. jan. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászati és STD vizsgálatra van szükség: [link]
2015. márc. 16. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!