Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Voltam nőgyógyásznál, aki azt...

Voltam nőgyógyásznál, aki azt mondta, azért fáj annyira a menstruáció, mert elvan hajolva a petevezetékem és emiatt erőlködik a méhem?

Figyelt kérdés
Többször volt cisztám, amire fogamzásgátlót szedtem de most abbahagytam 1 hónapja kb mert lassan gyereket szeretnénk. Most akkor nem is lehet gyerekem? lányos zavaromban elfelejtettem mindent a dokinál amit kérdezni szerettem volna. Úgy magyarázta el, hogy "képzelj el egy slagot amivel locsolsz, ha egyenesen van jön belőle a víz, ha megtöröd akkor nem. A méhednek is sokkal nagyobb erőre van szüksége, hogy kipréselje a méhnyálkahártyát ezért vannak olyan erős görcseid. De nyugi legalább a szülést meg se fogod érezni" Most akkor lehet gyerekem vagy sem?

2015. jan. 16. 09:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha az orvos TÈNYLET EZT mondta, akkor sürgösen keress másikat, mert az alapvetö anatómiával is igen komoly problémaja van.


A méhböl a nyálkahártya (meg minden egyéb) NEM a petevezetökön kereszül kerül ki, éppen fordítva. A petefészekböl a petevezetéken keresztül kerül(ne) a petesejt a méhbe és onnan utána a méhszájon és hüvelyen keresztül a testeden kivülre.


Szóval ez így még véletlen sem stimmel, menj valaki máshoz, mielött még valami komoly bajt csinál!!!!!

2015. jan. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nőgyógyásznál voltál? Nem értettél valamit félre? Mert ez így nagyon gázos :S
2015. jan. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
igen én is ezért agyaltam éppen. Elég erős szúró fájdalmam volt tegnap a jobb petefészkem környékén mikor a párommal szeretkeztünk. Lehet ciszta van a dologban ismét mint a bogyó előtt...
2015. jan. 16. 09:22
 4/11 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nőgyógyásznál voltam elég furi alak magándoki. Kicsit olyan mintha be lenne szívva :D ilyen nagyon nagyon lassan beszél és folyton mosolyog. Ami elég zavaró tud lenni ha épp egy idegen a vaginádban turkálva mosolyog...
2015. jan. 16. 09:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a doki jól mondta, de te értetted félre. A méhed lehet hátrahajolva, és ettől lehet gyereked. Nekem is ilyen problémám volt, és két gyerekem van.
2015. jan. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Menstruációnál a méhednek kell egyenesbe állnia. Nekem is mindég iszonyat görcseim voltak. Csökkentheted a görcseidet Ligetszépe olaj mindennapos szedésével és amikor elviselhetetlen a görcs, akkor az Aszpirin segít csak. A többi görcsoldó erre a fájdalomra nem hatásos, próbáld ki.
2015. jan. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vagy te értettél félre valamit vagy a doki mondta nagyon rosszul, az első nagyon jól leírta,csak ugyanazt tudnám íni amit ő!
2015. jan. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem petevezetéket mondott a doki valószínűleg, hanem azt, hogy a méhed áll hátrafelé. Ez pedig igaz, tankönyv is leírja, hogy ilyen esetben görcsösebb lehet a menstruáció, mert jobban össze kell húzódia a méhnek, hogy ki tudjon ürülni a vér.
2015. jan. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! mindenkinek ment a zöld kéz :)
2015. jan. 16. 11:50
 10/11 anonim ***** válasza:
A petevezetéknek semmi köze a görcshöz -
2015. jan. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!