Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Voltam nőgyógyásznál, és...

Voltam nőgyógyásznál, és gombás fertőzést állapított meg. Honnan kaphattam el, mikor már több mint két hónapja nem voltam együtt senkivel?

Figyelt kérdés
Kérdezte a doki,hogy mivel védekezek,de mondtam neki,hogy semmivel,mivel már régóta nem voltam együtt pasival.Egy hete is volt gombás fertőzésem,kaptam rá hüvelytablettát,de rá másfél hétre újból kijött.Lehet a mosógép az oka?Ugyan is az enyém bedöglött ,és egy ismerősömhöz viszem át a ruháimat mosni.Lehet így is elkapni ilyet?

2015. jan. 22. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyilvános wc ülőkéjéről is ragadhat.

Vagy nyilvános zuhanyzó, öltöző. Satöbbi.

2015. jan. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sosem ülök rá a nyilvános WC-re,vagy idegen WC-re,és nem szoktam csak otthon zuhanyozni.Én a mosógépre gondolok,mert azóta van ez a problémám amióta máshol mosok.Mivel lehetne kifertőtleníteni a mosott ruhákat?Vagy a mosógépet kellene kifertőtleníteni?De nem mondhatom az ismerősömnek,hogy fertőzést kaptam amiért nála mosok.
2015. jan. 22. 11:27
 3/5 anonim ***** válasza:
A hüvelygomba megtalálható sokszor a hüvelyben, csak a normál flóra nem engedi elszaporodni, és nem okoz tünetet. Ha valamilyen oknál fogva legyengül a védekezőrendszer (betegség, gyógyszer, akármi), a hüvelygomba elszaporodik. Biztosan nem a mosógép az oka.
2015. jan. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A bugyijaidat kézzel mosd ki.

Felesleges elmondani az ismerősnek, ha kifertőtleníti is a mosógépet - egyébként a dns ölő hipót ajánlom - attól ugyanúgy benne mossa a saját ruháit ami valszeg fertőzött csak ő immunis rá, a te szervezeted meg érzékenyebb.


Azonban...

Lehet hogy a mosógépben van a hiba és a lerakódások miatt fertőződsz meg, ami érdekes felvetés, mert ugye a ruhára nem nagyon ragad a cucc, ha meg ráragad akkor azt észre veszed.


Másrészről meg vidd mosodába a cuccod.


Hipót használok fertőtlenítésre, az viszont a színes ruhákat kicsinálja, a fehéret is ha eltúlzod az adagolást. Egy keveset oldj fel egy lavór vízben és áztasd be a fehérneműt egy órára. aztán mosd ki kézzel.

2015. jan. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A hüvelygomba igazából nem egy olyan fertőzés, amit elkapsz valahol.


A hüvelyben normális körülmények között is megtalálhatóak a gombák, de a megfelelő baktériumok nem hagyják elszaporodni. Ha valami miatt felborul a hüvely pH-ja (pl. túlzott, nem megfelelő mosakodószerrel történő tisztálkodás, fogamzásgátló tabletta, antibiotikum szedés stb.), akkor a gombák elszaporodnak.

2015. jan. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!