Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » FÉLEK! Az tényleg igaz hogy a...

FÉLEK! Az tényleg igaz hogy a méhnyakrák elleni oltástól meddővé válnak/váltak nők? Elvileg Amerikába nagy háborgás van.

Figyelt kérdés
engem is beoltottak kb 6 éve,Akkor még nem éltem nemi életet......Nagyon félek! Minden vágyam majd egy gyerek jövőre:(Hogy lehet megnézetni hogy lehet-e gyerekem vagy sem?

2015. jan. 22. 13:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
a meddőséget csak úgy nem vizsgálják. ha van párkapcsolatod és 1-2 éve nem jön össze a baba(rendszeres együttlétek mellett) akkor a nőgyógyász elvégez néhány vizsgálatot(hormonok, HSG stb esetleg a párodat is elküldik sperma vizsgálatra) és az után állítanak fel egy diagnózist, hogy ki a meddő és utána mi a teendő.
2015. jan. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

hülyeség.


nem kell mindent elhinni.

2015. jan. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :( Remélem hogy nincs semmi mert én kinyirom öket,megyek a médiába minden!!!!
2015. jan. 22. 13:31
 4/17 anonim ***** válasza:
35%
én nem merném bevállalni ezt az oltást, én sosem vállalkozok kísérleti nyúl szerepre.
2015. jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%
szerintem a kérdező se magát oltatta be, hanem a szülei beszélték rá esetleg vitték el beoltatni... ennek ellenére én is ellene vagyok ilyen oltásoknak, amiknek még nem tudjuk hosszútávon a hatását, én se oltattam be a lányom és nem is fogom, de azért bízzunk benne, hogy nem fog meddőséget okozni nálad...
2015. jan. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Akik ezt állítják azok, úgy "magyarázzák" hogy HCG hormon van a védőoltásban (tetanus toxoid-al együtt) és ezért ellenanyagot termel a szervezeted majd ellene. Mivel nem értettem, hogy kerül terhességi hormon a védőoltásba elolvastam az alkalmazási előírást így megnyugtatlak nincs benne.


[link]

2015. jan. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

"én se oltattam be a lányom és nem is fogom"


Mennyivel jobb rakosnak lenni...

2015. jan. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
35%

„nincs bizonyított kapcsolat az oltottság és a ritkán kialakuló ráknak a védőoltással való megelőzhetősége között, mégis azt reklámozzák, hogy van. Valójában nincs tényleges bizonyíték arra, hogy az oltás bármilyen rákot meg tudna előzni. A gyártók saját bevallása szerint az oltóanyag 40 vírustörzs közül csak 4-re hat egy olyan nemi betegség esetében, amely viszonylag rövid idő alatt önmagától is elmúlik. Így annak az esélye, hogy az oltás segít egy embernek, körülbelül akkora, mint annak a lehetősége, hogy meteorit esik az illető fejére.”



csak úgy megjegyzem, hogy én épp átestem méhnyakrákon és emiatt is tudom, hogy 100%-ig gyógyítható ha valaki nem hanyagolja el a nőgyógyászati szűréseket... a lányomat nem oltogattattom mindenféle újdonsággal amiről mint írtam nincs még semmi feljegyezve hosszú távon hogy, és mire hat, inkább belesulykolom a fejébe hogy mennyire fontos az éves szűrővizsgálat :) de mindeni azt csinálja amit akar... miattam oltassátok be magatokat meg a gyerekeiteket, a ti döntésetek... ez meg az enyém :)

2015. jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

gondolom ezt valami ezoterikus antalvali szintu honlaprol masoltad.


Imadom amikor mindenki okosabb mint az orvosok, es egybol benyaljak a legostobabb konteot is.


De ti tudjatok.

2015. jan. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

"Valójában nincs tényleges bizonyíték arra, hogy az oltás bármilyen rákot meg tudna előzni."


De van, pont ez a lényeg. Az oltás megelőzi a HPV fertőzést bizonyos eséllyel, és adott valószínűséggel ezek a lefedett törzsek okozhatnának méhnyakrákot.


"A gyártók saját bevallása szerint az oltóanyag 40 vírustörzs közül csak 4-re hat"


4-re hat közvetlenül, de van némi keresztvédettség más törzsekkel szemeben. Viszont egy-egy HPV törzs nem egyenlő részt kap a méhnyakrákos esetek közül. Azt fedik le amelyikkel a legtöbbet megelőzhetik, bár igazából a 4-ből 2 a szemölcsökkel függ össze.


"egy olyan nemi betegség esetében, amely viszonylag rövid idő alatt önmagától is elmúlik."


Szerencsés esetben igen. A kérdés minek kockáztatni, ha ez megelőzhető és ingyen kapod? A kevesebb halál jobb.


"Így annak az esélye, hogy az oltás segít egy embernek, körülbelül akkora, mint annak a lehetősége, hogy meteorit esik az illető fejére."


Csak tegyük hozzá, ha egész életében nem él nemi életet. Akkor én sem oltatnám be magam.

2015. jan. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!