Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon kevés vérzés! Mi...

Nagyon kevés vérzés! Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok, ez életemben a 2. menstruációm.

Tudom, hogy az első évben rendszertelen, így nem is ijedtem meg, de nem tudom mire vélni a dolgot. Az első normális mennyiségű, szép piros színű vérzés volt, 5 napig tartott, apró hasi és derékfájásaim voltak. Ennek lassan egy hónapja, a héten vártam a következőt. Meg is jött, de nem úgy, mint a múltkor. Tettem be betétet, de inkább halványbarna váladék van rajta, de van mikor még az se, pedig reggel (mikor megtörölköztem), szép piros volt. De azóta semmi, csak ez a barna, pedig fájdogál a derekam. Bár örökletesen nincs sok vérzésem (a családom összes női tagja ilyen), azért kicsit aggódom. Kóros? Megfog jönni, vagy mire kell számítanom? Lehet, csak most készülődik, és 1-2 nap múlva lesz rendesen? Valamint az is érdekelne, hogy normális-e az, ha nem menstruálok az éjjel folyamán (max 1-2 csepp, de néha annyi se)? Mert ez elsőnél is így volt, pedig akkor normál volt a vérzésem. Köszönöm a válaszokat előre is!



2015. jan. 28. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normális ez így. Addig örülj, amíg csak ennyi van. Majd hogy visszakívánod ezt, amikor a tampont is 2 óránként cseréled később... :)
2015. jan. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Örülök én neki, mert utálom, amikor fél óránként cserélnem kell.:D Csak kicsit aggódok, hogy ez most akkor egészséges, normális, és egyáltalán menstruációnak nevezhető-e.:D

Köszönöm a válaszod!:) Még várom azért őket, ha esetleg tud erről valaki valamit.

2015. jan. 28. 19:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Hónapok,mig beáll normálisan a mensesz,úgyhogy ne aggódj ezen-:-)
2015. jan. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)

Egyébként mára már megjött úgy rendesen, istenigazából, ahogy a múltkor.:D

2015. jan. 29. 14:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ez most még teljesen normális. Szépen lassan kitapasztalod majd, hogy nálad hogy működik, mikor éri el a mennyiség a csúcspontját. Ami az éjszakát illeti: mivel vízszintesen fekszel, előfordulhat, hogy kevesebb vér szivárog ki a betétre. Pedig ugyanúgy menstruálsz akkor is, csak nem hat úgy a gravitáció. Gyakori, hogy az éjjel levált szövet és vér csak akkor jön ki, amikor reggel ráülsz a vécére...
2015. jan. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előző válaszadó vagyok. Nem kapcsolódik ugyan a témához, de muszáj szóvá tennem: Sokkal szebben és értelmesebben fogalmazol, mint a legtöbb felnőtt nő, akik ezekre az oldalakra írnak. Példát vehetnének rólad, hogy 13 évesen is adsz a helyesírásra, hibátlan gépelésre, igényes mondatalkotásra.
2015. jan. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

A múltkori vérzésnél nem tapasztaltam éjjel semmit, de most még át is áztam. Azt hiszem, teljesen kiszámíthatatlan a testem ez ügyben még... :D De megnyugodtam, és annak is örülök, hogy viszonylag időben megjött, és a színe is már normális.

Annak pedig külön örülök, kedves utolsó, hogy van olyan, akinek ez feltűnik és szóvá is teszi, jól esett.:)

2015. jan. 30. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!