Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pattanásos bőrre javasoltok...

Mrs bloom kérdése:

Pattanásos bőrre javasoltok fogamzásgátlót? (15/L) (lent)

Figyelt kérdés

Zsíros és pattanásos a bőröm.Nem durván,de azért feltűnő..

Egy ilyen tini könyvben is olvastam,hogy a nőgyógyásznak vagy a gyerek orvosnak vagy kinek 'kötelező' kiírnia a fogamzásgátlót legalábbis javasolnia kéne.Anya is azt mondta,hogy használhatnám meg barátnőm nővére is. Szóval szól egy pár érv mellette.De ugye a fogamzásgátló arra van,hogy ne legyen a nő/lány terhes és én szeretnék szexuális életet folytatni szóval ez arra is jó és anyáék meg sem tudnák,hogy ezért is szedem.

Ti mit javasoltok? (Nem kell támadni.Ha valami idióta,degenerált,bántó megjegyzésed van inkább tartsd magadban;)). A normális válaszokat meg köszönöm!:)..



2015. febr. 2. 21:59
 1/6 bonika2 ***** válasza:
Pattanásos bőr miatt ne szedj hormonokat bár igaz, hogy elmulasztja a pattanásokat.Én úgy tudom,hogy van olyan gyógyszer amit pattanásos bőrre írnak fel bőrgyógyászaton.
2015. febr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bonika2 ***** válasza:
Előzőhöz: Én 8 évig szedtem fogamzásgátlót erős vérzés miatt.Hosszútávú mellékhatása a libidó erős csökkenésével járt ezért abbahagytam és ekkor jött a gond : hónapokig nem állt vissza a menzeszem erős görcseim lettek és pattanások jelentek meg az arcomon ami eddig soha nem volt.Olvass utána másoknak is voltak ilyen mellékhatásai.Nem akarlak megijeszteni van akinek semmi gondja nem lesz tőle,ha szeded terhes biztos nem leszel,de a betegségektől nem véd meg ezért csak állandó párkapcsolatnál jó.
2015. febr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

15 éves kislányként ne akarj már fogamzásgátlót szedni, és szétbszni a ciklusodat - ami még ki sem alakult.


A pattanásokra menj bőrgyógáyászhoz, ő ad krémet, tanácsokat, hogyan ápold a bőröd.


Amúgy én fél évig szedtem, hát... olyan szinten felborította a hormonháztartásom, hogy az elképesztő.

- fogytam vagy 10 kg-t alatta, pajzsmirigy túlműködésem lett

- most össze-vissza menstruálok - múlt hónap kimaradt, pl.

- ja, a libidóm is a béka sgge alatt volt


Szóval kevés hormon ide vagy oda, szerintem nem annyira jó.

Meg, ha te most elkezdesz fogamzásgátlót szedni, az lesz, hogyha abbahagyod, totál megbolondult lesz a ciklusod. Mivel 15 évesen felfüggesztetted a normál működésedet és egy tök mesterséges szrt hoztál helyette.

2015. febr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson!
2015. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

NEM! Főleg akkor nem, ha nem durva a helyzet.

Addig segíthet, amíg szeded. Utána meg ha szerencséd van, akkor csak visszatér a probléma, ha nincs szerencséd, akkor 3-szor annyi ragyád lesz, mint összesen egész életedben.

2015. febr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy nőgyógyász doktornő írta:

""Rendszertelenül menstruáló nőknek fogamzásgátlót adni MŰHIBA!" - Ezt sok évvel ezelőtt határozta meg az Országos Szülészeti - Nőgyógyászati Intézet. A fogamzásgátló nem a rendellenességet szünteti meg - ami abból áll, hogy a hormon rendszere elégtelenül működik - hanem becsapja a pacienst, mert VÉRZÉST INDUKÁL 28 naponta, ami azonban nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés, és ez a beavatkozás az eredeti rendellenességet: a hormon rendszer hibáját még tovább rontja. Eredménye: amikor gyereket szeretne, még inkább nem lesz menstruációja.

A rosszul működő hormonrendszert nem elfojtani kell még jobban, hanem kijavítani! Ez persze sokkal nehezebb feladat, mint odalökni egy fogamzásgátló receptet, és ezzel becsapni a beteget! "

És persze mindez igaz a pattanásos bőrre is!

2015. febr. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!