Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A normaflore használ ilyenre?

A normaflore használ ilyenre?

Figyelt kérdés
egy hétig antibiotikumot kellett szednem durva tüszősmandula gyulladás miatt. Pár éve volt ilyen, és hüvelygombát kaptam, de canesten combival elmúlt és többé nem jött elő. Azóta, ha antibiotikumot kell szednem, akkor mindig megy mellette a probiotikum. Most is szedtem az antibiotikum kúra alatt, de enyhe viszketést érzek. Meg tudom még akadályozni, hogy kialakuljon a probléma? Ha folytatom a normafloret az jó, vagy felesleges lenne?
2015. febr. 7. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:

A Normaflore nagyon jó, viszont csak a bélflórádra hat, a hüvelyflórádra nem. Ha már érzed a viszketést, akkor meg már mindegy, a fertőzés kialakulóban van, szóval menj orvoshoz és kezeltesd a hüvelyi fertőzésedet.

És ha legközelebb antibiotikumot kell szedned, akkor szedj Normaflore-t a gyomrod védelmében, illetve vegyél hüvelyflóra helyreállító kapszulát-tablettát (van több fajta, több márka), azt pedig az antibiotikum kúra alatt a hüvelyben használd és akkor nem lesz ilyen gondod.

Azért van ez egyébként, mert a hüvelyben vannak jótékony hüvelybaktériumok, amik fenntartják az egyensúlyt, vagyis nem engedik túlszaporodni azokat a gombákat, amik amúgy természetesen megtalálhatók a hüvelyben, de kis számban nem okoznak gondot. Viszont ha károsul a jótékony hüvelybaktériumok száma, akkor felborul ez az egyensúly és túlszaporodnak ezek a gombák és abból lesz a fertőzés. És mivel az antibiotikum a baktériumokat pusztítja, így nem csak a "rossz" baktériumokkal teszi ezt, hanem a hüvely jótékony baktériumaival is.

Viszont ha használsz ilyen hüvelyflóra helyreállítót, akkor abban pluszba viszel be kellő számú jótékony baktériumot a hüvelybe, nem borul meg az egyensúly, így fertőzésed sem lesz.

De mint írtam, ha már érzed a tüneteket, akkor már mindegy, a hüvelyflóra helyreállító ezen nem fog segíteni. Először kezeltesd ki a fertőzést és utána ugyanúgy használj hüvelyflóra helyreállítót. És meglátod rendben leszel!:)

2015. febr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2015. febr. 7. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!