Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy szokták kezelni a PCOS-t,...

Hogy szokták kezelni a PCOS-t, ami nem jár együtt inzulinrezisztenciával?

Figyelt kérdés

PCOS-t diagnosztizáltak nálam, és gyanakodott az orvos inzulinrezisztenciára is a háttérben. Viszont a cukor- és inzulinrezisztencia eredményeim jók lettek.

Úgy tudom, hogy ha az inzulinrezisztencia okozza a menstruációs és hormonzavarokat, akkor cukor gyógyszerrel szokták kezelni. Viszont így, hogy nem áll fenn az IR, mivel történik a kezelés? Mivel babát szeretnénk, ezért a fogamzásgátló szerek kiesnek.

Egyébként megvannak a tipikus tüneteim, mint hízás, szőrösödés, ciszták.


Kíváncsi lennék, hátha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, esetleg hasonló cipőben jár, mint én.


Köszi a válaszokat!



2015. febr. 23. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:

160g-os szénhidrát diéta, mozgás, metformin tartalmú gyógyszer.


Milyenek lettek a terheléses cukor és inzulineredményeid?

2015. febr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A metformint (és mellette a diétát, sportot) akkor is javasolják, ha nincs kimutatható IR.

Ha nem használ, és gyereket akarsz, akkor meg ovuláció serkentő gyógyszerek (pl. closty), ha az sem hat, akkor inszem, lombik, műtét.

2015. febr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nincs előttem az eredmény, de a cukor 5-9-5,1 volt (0'-60'-120'), az inzulin 7-ről indult, most nem tudom, a többi érték mennyi is volt, de a HOMA index 1,7 lett, ezt megjegyeztem. Elvileg 2 alatt normális. Viszont a TSH-m magasabb volt kicsit, mint a referencia tartomány optimuma, ami elvileg pajzsmirigy gond, illetve kortizol meg dhea-s is magasabb volt.
2015. febr. 23. 21:20
 4/9 anonim ***** válasza:
A HOMA index nagyon elavult ilyen téren.
2015. febr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát, kíváncsi vagyok, jövő héten mit mond az orvosom az értékek alapján. Nem mintha szeretnék IR-es lenni vagy bármi, csak igazából már az is megkönnyebbülést okozna, ha kiderülne, hogy van valami bibi, és megkezdődhetne a megfelelő kezelés, hogy helyreálljanak a dolgaim.
2015. febr. 23. 22:26
 6/9 vivie válasza:

Én nem vagyok orvos, de ha jól értem a 60 perces cukrod 9 lett? Az elég magas... Nekem kicsivel 10 fölött volt és azt mondta az endokrinológus, hogy 7 fölé nem mehet még terheléssel sem. Akinek normálisan működik, annak sikeresen és időben leviszi az inzulin.


A többi inzulint nem tudnád leírni?

2015. febr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát tegnap óta több helyen utána olvastam, és már én sem vagyok benne biztos, hogy kizárható az IR, hiába az a HOMA index. A 60 perces inzulin 70 és a 120 perces 40 körül volt... Ref. érték nem volt megadva, de ahogy tájékozódtam, ez azért van, mert majd az endokrinológus állapítja meg, hogy mi számít esetemben soknak. De van egy sejtésem, hogy ezek nem túl jók, hiába gondoltam azt.
2015. febr. 24. 13:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel, hogy igazából nincs teljesen hivatalos álláspont, hogy mi számít magasnak és mi számít normálisnak.

Az biztos, hogy pl. a 120 percesnél a 120 mIU/l-es inzulin magas. De újabban a szakemberek között olyan nézet terjed, miszerint az éhgyomrinak 5-7 alatt kell lennie, a 120 perces pedig max. 25 lehet. Én pl. az egyik dokitól 37-es értékre simán Metformint kaptam, pedig előtte egy másik doki (szintén endokrinológus) azt mondta, tökéletes az eredményem.


A saját véleményem meg az, hogy a diéta (ami igazából inkább helyes táplálkozást jelent, nem koplalást!) és a sport mindenkinek jót tesz. Szóval igen is érdemes megpróbálni.

Ha önmagában nem használ az, akkor pedig érdemes a Metforint megpróbálni, mert vizsgálatok szerint olyan esetben is segíthet, amikor elvileg nincs kimutatott inzulinrezisztencia.

2015. febr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 vivie válasza:
Ha mIU/l-ben vannak az inzulinjaid, akkor a 70 egy óránál szerintem elég magas... Úgy tudom az a jó egy óránál ha az 5-szöröse az éhgyomri inzulinnak. Tehát a te esetedben 35 lenne, de neked a duplája.
2015. febr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!