Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 21 évesen illene elmennem...

21 évesen illene elmennem nőgyógyászhoz, ha még nem voltam? Magánrendelés vagy sztk? (többi lent)

Figyelt kérdés
Most lettem 21 éves, de tökéletes és pontos a ciklusom, soha nincs semmilyen fájdalmam (PMS), szexuális életem nincs. Most viszont fontolgatom, hogy el kellene menni. De van értelme vagy még ráér? Ha úgy döntök, akkor magánrendelés vagy sztk első vizsgálathoz?

2015. febr. 28. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes elmenned, legalább az évenkénti rákszűrésre.
2015. febr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Rákszűrésre érdemes elmenni évente. Nekem sincs semmi bajom, de 17 éves korom óta járok szűrésre.
2015. febr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne igen
2015. febr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs panaszod, még várhat
2015. febr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A magánrendelés általában kellemesebb valamivel

De ugye ott nem ingyen megy

2015. febr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

23 éves korod körül illene az első szűrésre elmenned az orvosi protokoll szerint, ha nem élsz nemi életet, egyébkénr annak megkezdése után kb 1 évvel.

Mindegy hogy magán, vagy SzTK, de lényeges hogy női orvoshoz menj első alkalommal, mert azért az elviselhetőbb mint egy férfi elött meztelenkedni és beterpeszteni. Később majd nem lesz annyira "ciki".

2015. febr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Neked lehet, hogy lényeges előző, másnak meg nem. Ennyi idősen el tudja dönteni mindenki saját maga.
2015. febr. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sose értettem ezt a női orvoshoz menjél. Szerintem a helyzet a kényelmetlen, nem az orvos. Nő és férfi is tud rosszul, fájóan vizsgálni.
2015. febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Az orvosi ajánlás 23 évre tesz az első vizsgálatot, ha addig még nem élsz nemi életet.

Valóban női orvos az ajánlott ha még nem voltál, mert elég "izgalmas" az a vizsgálat és bizony a szégyenkezéstől nem is tudsz majd normálisan odafigyelni. Javaslom, hogy írd össze az esetleges kérdéseidet, mert ott el fogod felejteni az előzőben leírtak miatt. Majd később, amikor már hozzászoksz, akkor sem kellemes természetesen, de azért elviselhetőbb.

A női orvosnak hátránya nincs semmi, csak előnye lehet, ezt ne felejtsd.

2015. márc. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Lassan tényleg időszerű. Nem kell félned tőle, teljesen elviselhető. Én a magánra szavazok, főleg első alkalommal. A nőgyógyász nemével kapcsolatban annyit, hogy egyik sem rosszabb a másiknál. Egyszerűen ízlés dolga melyik a szimpibb. Van, aki sosem menne férfihez van aki így van a nőkkel. Dönts ahogy érzed. Mindkét nemből tudok jót és pocsékot is. Érdemes érdeklődni, ha megszületett a döntés.

2015. márc. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!