Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhen kívüli terhességem van?...

Méhen kívüli terhességem van? Nagyon félek

Figyelt kérdés
Egy hónapja kb elkezdett fájni az alhasam nem is fájni csak éreztem.. olyan érzés volt mikor menstruálok és leválik a méh belső fala, és emelett néha így belenyilalt a fájdalom az alhasam bal oldalába. Múlthéten elmentem orvoshoz megtapogattott felírt antibiotikumot meg fájdalomcsillapítót, de nem ultrahangozott meg. Énn nagyon félek és egyre biztosabb vagyok benne,hogy méhen kívüli terhsségem van mert mintha folyamatosan lenne valami ott bennem baloldalt. van hogy szúr van hogy nyom. a válaszokat előre is köszönöm 18/L

2015. márc. 7. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Valamit csak mondott, nem? Antibiotikumból arra gondolok, hogy valami gyulladás, és akkor azért érzed, hogy szúr, fáj.

Talán petefészek gyulladás.

2015. márc. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Menj vissza az orvoshoz, és mondd meg, hogy terhességre gyanakszol, és kérj ultrahangra beutalót.
2015. márc. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Minél előbb menj vissza ( vagy máshoz) és kérj beutalót hüvelyi ultrahangra.
2015. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni hogy fogamzásgátló tablettát szedek. Olvastam, hogy a méhen belüli fogamzásgátló módszerek növelik a méhen kívüli terhességet, de nemtudom, hogy a fogamzásgátló tablettával mi a helyzet.
2015. márc. 7. 15:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én tabim betegtájékoztatója is írja, hogy gyakoribb a méhenkivüli terhesség ha szedem a fogamzásgátlót.
2015. márc. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

Ha fogamzásgátlót szedsz, miért lennél terhes? A fogamzásgátló mindenféle terhességet megakadályoz, hiszen peteéré se jön létre. Mondjuk akár vehetnél is egy terhességi tesztet, ugyanis az is kimutatja a méhen kívüli terhességet...

Vagy akár az orvoshoz is visszamehetnél.

2015. márc. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha olyan fogamzásgátlót szedsz, amit szoptatósoknak szoktak felírni, és csak a méh nyálkahártyáját védi a terhességtől, de kedvez a méhen kívüli terhességnek, akkor lehetséges. Szerintem azt a fajta fogamzásgátlót már nem írják fel az orvosok és azt sem tudom létezik még, vagy nem?
2015. márc. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
SZiasztok! Méhen kívüli terhességgel műtöttek 2 hete. A tesztem pozitív lett, de az UH vizsgálatok nem igazolták a terhességet. 2 héten keresztül, minden nap jártam be a kórházba, mert a tüneteim (hányás, hányinger, menstruáció elmaradása és a pozitív teszt) egyértelműen arra mutatott, hogy terhes vagyok. 10 napra a mensruáció elmaradása után, erős vérzés és erős bal oldali alhasi fájdalom jelentkezett. Ismét irány a kórház. A HSG szintem 4660 volt. Megállapították, hogy feltételezhetőleg elvetéltem. Hazamentem, majd két napra rá, szűnni nem akaró éles fájdalom és vérzés miatt, ismét visszamentem. Kiderült a petevezetékembe tapadt meg és már volt szívhangja is. Azonnal életveszélyes állapotban megműtöttek, laporoszkópiával, kivágtak a petevezetékemből. Most pihennem kell, és 4 hét múlva vissza mennem ellenőrzésre. Ezután csinálnak petevezeték átjárhatósági vizsgálatot. Mivel még nincs kisbabánk, 3 éve próbálkoztunk, így nagyon elszomorított minket a történtek. De nem adjuk fel, küzdünk, hogy egészséges kisbabánk szülessen!
2015. máj. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!