Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálatom...

AbigélKiss kérdése:

Első nőgyógyászati vizsgálatomra mennék és nagyon félek. Sajnos a menstruációmmal vannak problémák. Tudnátok segíteni? 18/L (a többit lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 éves vagyok és lassan két éve kéne menstruálnom. Sajnos valami van a hormonjaimmal, ugyanis tavaly télen minden egyes hónapban megjött (novembertől egészen márciusig) de utána semmi majd megint megjött utána megint kihagyás és ez így ment egészen idáig (tehát nagyon kaotikus). Azzal nyugtattam magam, hogy majd be fog állni, de csak nem történt meg így elmennék orvoshoz. Szerintetek fogamzásgátlót fog felírni (a dolognak nem fogok ellent mondani ugyanis több mint egy éve párkapcsolatban élek, védekezünk rendesen, de talán a tablettával és óvszerrel még nyugodtabb lennék). Vérvizsgálatra számíthatok? Esetleg volt valaki, aki hasonló helyzetben volt, mint én? Teljesen kétségbe vagyok esve! Azt biztos tudom, hogy nőhöz szeretnék menni és már meg is találtam az orvost de még nem kértem időpontot majd holnap. Kérlek segítsetek a válaszaitokkal.

2015. márc. 8. 12:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Melyik doktornő írta, mikor és milyen kontextusban? Hivatkozást kérek!

Ugyanis ez így önmagában nagy szamárság. Vannak olyan esetek, amikor a fogamzásgátló egyben gyógyszer is és van olyan helyzet, amikor természetesen más a probléma forrása.

Kérdező, csak az orvosodra hallgass, senki másra ne! Ha endokrinolgus szakorvos (aki egyben nőorvos is esetleg) a fogamzásgátlót javasolja a vizsgálatok után a te problémádra, akkor az arra van.

2015. márc. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem igaz! Igenis vannak még olyan endokrinológusok is, akik minden nyavalyára fogamzásgátlót írnak fel.

Ha rendesen kivizsgál, és és tényleg olyan gond van, amin csak ez segít, csak akkor szabad elfogadni, semmilyen más esetben. Hány olyan PCOS eset van, ahol a nőgyógyászok és endokrinológusok többsége a bogyót ajánlja gyógymódnak? Azonban, ha hashimotóról lenne szó, akkor arra tényleg azt szokták alkalmazni, de ahogy már írtam, előtte alapos kivizsgálás kell. Lehet pajzsmirigy is, és ki tudja, még mi minden.

2015. márc. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!