Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valami jó házi módszer...

Van valami jó házi módszer hüvelyi fertőzés ellen? (nem gomba, hanem fertőzés)

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 14:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ahogy mondod. :-)


Igen, irány a nőgyógyász. Ezzel kellett volna kezdened. Nőgyógyászhoz járni nem ciki, hanem "felnőttes" dolog. Inkább ezt tennék a lányok cigizés helyett, nem igaz? :-)

2010. febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha ez ilyen régen tart, akkor jobb, ha elmégy nőgyógyászhoz. Vannak tinédzser-ambulanciák. Kérhettek előre telefonon időpontot.

Ha nem viszket, és nem túl büdös, akkor lehet, hogy nem betegség, hanem természetes hüvelyváladék. Az a ciklus során változik. Először nincs, később fehéres, tapadós, a ciklus közepén bővebb, nyúlósabb. van, akinél olyan sok, hogy tisztasági betét kell. később megint sűrűbb, a menstuáció előtt.

A fokhagymás ötlet Franziska von Au: Házi receptek c. könyvéből származik.(Magyar Könyvklub 2003) Mi minden fertőzéses betegséget hagymával, fokhagymával vagy mézzel kezelünk - ezért logikusnak tűnt. Kipróbáltam, bevált. A géz steril, tehát semmi bajod nem lehet(persze, úgy kell kötni, hogy ne csússzon ki, könnyű legyen levenni.

De ezt akkor tudod használni, ha már tampont használtál.

Ha csak egy kicsit felborul a hüvelyflórád 8vagyis csak kis kényelmetlenséget érzel, enyhe viszketést, bővebb folyást), akkor egy-két napig kenhetsz egy betétre házi túrót - vagy élőflórás joghurtot, és ezt viseled, naponta 3x cseréled, s ez helyreállíthatja a hüvelyflórát. Elegánsabbaknak ugyan ezt a célt szolgálja a drogériákban kapható Laktacid Femina termékcsalád [link]


Szerintem nincs betegséged, de ha büdi vagy viszket, akkor lehet. Mindenesetre elmehetsz a tini-nőgyógyászhoz, lassan úgyis illő már megismerkedni vele. És megnyugtat, vagy kikezel - bármelyik jó. Anyukád, vagy barátnőd elkísér. Anyunak elég ennyit mondani"Folyásom van, kísérj el a tinédzser nőgyógyászhoz!"

2010. febr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én 6 évig éltem abban a tudatban, hogy súlyos betegségem van, holott csak a természetes élettani hüvelyváladék volt.

135 az IQ-m, később diplomát is szereztem - a félszegség nem az észtől függ. Szégyellős voltam, és senki nem elmlítette, hogy ez normális is lehet.

2010. febr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A fokhagymát megpróbálhatod péppé zúzni, és úgy tenni a betétre! Szigorúan hét végén, mert lehet egy szaga. A fokhagyma tiszta antibiotikum. Egészítsd ki sós vízben való fürdővel, azt használhatod megelőzésnek is, fertőtlenít. Nagyon sós legyen, mint a tenger!
2010. febr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
énis ebben a helyzetben vagyok 14 éves vagyok ugyanez a bajom anyámnak se mondtam el kezd mostanában elmúlni pedig semmit nemcsináltam.
2010. ápr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Házi módszerrel el tudod mulasztani pár hétre, de újra-újra előjön, és már a szexet sem élvezed, mert ég. Menny el dokihoz. Én is most így vagyok, de végül csak a doki tud ugy is segíteni, előbb-utóbb ugy előjön, hogy kénytelen leszel elmenni dokihoz. Jo tanácsként mondom, ne félj a dokitol, ne halaszgast, ne nyomd el!
2010. jún. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!