Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez most mi? Szórakoznak velem...

Ez most mi? Szórakoznak velem az orvosok?

Figyelt kérdés
Pattanásos vagyok, nagyon kevés a vérzésem. Évekig kezelt bőrgyógyász, mindent kipróbált, semmi nem hatott, mondta, hogy menjek nőgyógyászhoz. Elmentem nőgyógyászhoz, elküldött hormonvizsgálatra, az jött vissza, hogy tesztoszteron túltengésem van. Írt fel fogamzásgátlót, nem használt semmit. Elmentem endokrinológushoz aki azt mondta, hogy nekem az égvilágon semmi bajom nincsen, nincs tesztoszteron túltengésem, a 2 napos vérzés is teljesen rendben van, holott mondtam neki, hogy rettenetesen kevé, meg régen 5-6 napig is tartott. Azt mondta menjek vissza a bőrgyógyászhoz meg a nőgyógyászhoz, mert ez az ő hatáskörük. A bőrgyógyászom is és a nőgyógyászom is magánorvosok, kétlem, hogy ne tettek meg volna mindent, amit tudtak, ez az endokrinológus kórházi orvos. Most itt szórakoznak velem? Mit tudok tenni, hogy vége legalább a kib*szott 1 cm átmérőjű pattanásaim elmúljanak?

2015. márc. 18. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Esetleg egy jól képzett kozmetikus? Mondjuk, a természetes anyagú Ilcsi termékekkel segíthetne.
2015. márc. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mindenféle természetes dolgot is kipróbáltam, de semmi...
2015. márc. 18. 17:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy normális endokrinológus kellene neked. Bőrgyógyász ebben nem tud segíteni, csak a külső tüneteket kezeli, de az oka belsőleges. Nagy eséllyel PCO-s vagy. A nőgyógyász UH-on meg kellene, hogy nézze a petefészkeidet, ha gyöngysorszerű 1-2 cm-es tüszőid vannak, az eléggé alátámasztja a PCO gyanút. A hormonvizsgálaton, ha jó a nap, amikor csinálták, az LH hormon magasabb az FSH hormonnál ilyenkor.

Egy másik ok, ami kapcsolódhat az elsőhöz, hogy inzulin rezisztenciád van. Ehhez szükséges egy 3 pontos vércukor és inzulin terheléses vizsgálat, a 2 pontos nem elég. Ez már önmagában okoz mindenféle ciklus és egyéb problémát.

A harmadik ok, ami kicsit alapja is az első kettőnek, hogy ösztrogén dominanciád van. Ezt kicsit nehezebb kimutatni, főleg a ciklus második felében mért hormonszintekből lehet látni, jobban, ha nem vér- hanem nyálteszt. Az azonban elég drága, kevés helyen is végzik.

De tudok egy-két dolgot javasolni, amit magadtól is megpróbálhatsz, azonban tényleg nagyon be kell tartani ezeket:

- Próbálj teljesen gluténmentesen étkezni legalább két hónapig (nem fér bele egy potya hagyományos süti sem!), ha beválik folytathatod tovább is, én már több, mint 3 éve csinálom és azóta sokkal jobban vagyok.

- Csökkentsd a gyors felszívódású szénhidrát bevitelt az étkezésben (erre találsz anyagokat a neten)

- Minden nap rendszeres testedzés, legalább fél órás, ahol a pulzusod a másfélszeresére gyorsulhat.

Mindezzel jelentős javulást érhetsz el az állapotodban és sokkal jobban fogod magad érezni. De ahhoz be kellene tartani fentieket. Ártani nem fogsz magadnak vele. :-)

2015. márc. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A nőgyógyász semmi bajságot nem talált ultrahangon sem.
2015. márc. 18. 17:32
 5/9 Philipp Gábor ***** válasza:
Vérkép.FSH,LH,tesztoszteron,DHEA,ösztrogének.Ezek szintjét kellene megnézni és nem találgatni a mélyen tisztelt orvosoknak.Add át nekik!
2015. márc. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utána meg én leszek lebaszva... Nem tudom mit csináljak. Nézegettem magán endokrinológusokat, de minden hormon több 1000 Ft. :/
2015. márc. 18. 18:50
 7/9 Philipp Gábor ***** válasza:
Pedig másképpen nem megy.Meg miért baszna le ha fizetsz érte pláne egy magán orvos?Meg ha igen kit érdekel?Az egészségedről van szó!Csak úgy tudok neked segíteni ha ezek meg vannak.
2015. márc. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Inkább most fizess pár vérvizsgálatért, mint később ne adj isten komoly betegséged legyen, az még többe fog kerülni. Azért írtam korábban, hogy milyen életmódbeli változtatásokat csinálhatsz Te magad is, mert az egészséged leginkább Téged érdekel, magad is tudsz tenni érte. Az orvosok sem csodatevők, mindegyik csak a maga szakterületét nézi, a holisztikus látásmód szinte sehol sem érvényesül. A nőgyógyász sajnos keveset ért az endokrinológiához pár alap dolgot leszámítva, az endokrinológus már hamarabb tud mit kezdeni egy nőgyógyászati szakvéleménnyel. Ezért kell jó endokrinológus. Debreceni orvost tudok jót ajánlani, de vannak Bp.-en is jók. Magánorvosok amúgy.
2015. márc. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Onnan sajnos messze lakom. És itt nem pár ezer Ft lenne szó, hanem több 100ezerről..
2015. márc. 19. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!