Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen indok kell, hogy...

Milyen indok kell, hogy abortuszt végezzenek?

Figyelt kérdés
8 hete lefeküdtem a barátommal,védekeztünk,nem szakadt ki,a héten csináltam tesztet,negatív lett.X1 megjött azóta a menstruációm,aztán félidős vérzésem is volt.Most 37.napnál járok de még nem jött meg.Tüneteim nincsenek.Egyedül a gyomrom ég és szúrkál 2 napja(ezt enyhe hányinger kíséri néha),nem tudom ez mitől van.(1-2 hete szedtem antibiotikumot,esetleg attól).Tehát,nem tudom hogy terhes vagyok-e,remélem nem,de ha esetleg mégis,18 éven aluli tanuló vagyok.Nem tudnám vállalni most a gyereket.Védekeztünk,de lehet hogy mégis megtörtént a baj. Ha kiderülne hogy baba van,és nem szeretném megtartani,elvetethetem?Nem kell komoly egészségügyi ok hozzá? Legyetek szívesek ne ítéljetek el. A válaszokat előre is köszönöm!
2015. márc. 19. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy terhes vagy.

A tünetedet simán okozhatja az antibiotikum kúra is. Ugyanis a gyomor bélflóráját képes kicsinálni, ami által hányingert, gyomorégést, hasfájást, puffadást okoz.

De ha történetesen terhes is lennél, nem kell hozzá úgymond indok, bőven elég, hogy nem akarod megtartani, mert nem tudnád felnevelni és nem is tervezett babáról van szó. Viszont mindezt a terhesség 12. hetéig teheted meg, ugyanis 12 hétnél idősebb terhességnél nem végeznek abortuszt, csak abban az esetben, ha az anyuka vagy a babára nézve veszély, nagy gond áll fenn.

Viszont amíg nem vagy 18 éves, addig szülői beleegyezéssel végeznek csak abortuszt, tehát ha valamelyik szülőd aláírja az engedélyt, akkor végzik csak el.

2015. márc. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
18 év alatti személynél nem 18 hét a határidő? Egyébként köszönöm!
2015. márc. 19. 18:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy terhes lennél, ennyi idő alatt már kimutatná minden teszt. Nem beszélve arról, hogy volt is menstruációd. Szerintem csak az antibiotikumtól kicsit borult a hormonháztartásod és késik.
2015. márc. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én még sajnos így is félek.8het után már kimutatná biztosan a teszt,nem?
2015. márc. 19. 18:30
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem, 18 éves kor alatt is 12 hét a határidő.

És igen, 8 hét után már a teszt is kimutatja.

2015. márc. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De, 18. hét kiskorú esetében.

6. §:

[link]

Viszont a 18. héten egy magzat már rendesen rugdos, amit már az elsőterhes anyuka is érez, az alakja teljesen emberi, a mérete ~20 centi, a kismama pocakja már rendesen látható (főleg vékonyabbaknál) és a műtét se úgy zajlik ilyenkor, mint egy 12 hétnél jóval fiatalabb terhességnél.

(Nem vagyok abortuszellenes, de egy 18 hetes magzatot elvenni azért már brutális dolog, fizikailag és lelkileg is sokkal megterhelőbb)

Egyébként nem az aktustól számítják a terhesség korát, hanem az utolsó valódi menstruációtól.

Ha te terhes lennél, már ~10 hétnél tartanál.


De valószínűleg nem vagy az, 8 héttel az aktus után csak komoly hcg kiválasztódási probléma esetén mutatna negatívat egy teszt (az meg ritka).

2015. márc. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!