Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV elleni védőoltás beadása...

HPV elleni védőoltás beadása betegség alatt hatékony marad?

Figyelt kérdés
Megbetegedtem, kérdeztem az orvosomat, hogy ettől függetlenül belehet-e adni, ő azt mondta igen, de én már nem bízok benne... akkor még nem voltam olyan beteg, mint most, mert mára már tüszős mandulagyulladásom lett. Félek, hogy emiatt nem fogja az oltás kifejteni a hatását. Ez volt az első vakcina.

2015. márc. 21. 23:36
 1/7 lencsefőzelék ***** válasza:
50%

Én a helyedben az oltásokban sem bíznék.

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=fsyM73CDDYQ

2015. márc. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem bízol az orvosokban, akkor már bocs, de minek foglalkozol ezzel egyáltalán?

Aztán ha mégis rákod lesz, majd mutogatsz, holott NEM VÉD minden típusa ellen a HPV-nek.


Egyébként hat:

[link]

2015. márc. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mielőtt elkezdenél okoskodni, tisztában vagyok azzal, milyen típusú HPV ellen véd az a bizonyos vakcina...

A kérdés itt az volt, hogy a betegségem befolyásolja-e a hatását? Tudom, hogy a 3 vakcina együtt fejti majd ki, de nyilván mindegyiknek ugyanúgy érvényesülnie kell...

Az orvosokról annyit, hogy a közelükben fogok hamarosan dolgozni, és látom mennyire végzik lelkiismeretesen a munkájukat. :) Csak tudod egy vakcina majd 20 ezer forint és attól tartok hogy így feleslegesen adattam be.

Az elsőnek meg üzenem, hogy tisztában vagyok azzal is mit adatok be magamnak, ez az én döntésem, és én így döntöttem.

2015. ápr. 1. 20:35
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Jól döntöttél kérdező! Én is megkaptam mind a három oltást. Az utolsó kettőnél én is beteg voltam, de nekem se mondta a doki, hogy el kellene halasztani. Amúgy a betegtájékoztatóban is benne van, hogy betegen is meg lehet kapni. Szóval nyugi.
2015. ápr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2015. ápr. 4. 11:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Én suliban kaptam meg ingyen kettő körben. Jól tetted szerintem,hogy beadattad magadnak. És szerintem nem baj hogy betegen kaptad meg. Barátnőm is betegen kapta meg az oltást. És semmi baja...
2015. ápr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy senki sem tudja a választ (elsősorban az orvos nem). Ez nagyon nem egyértelmű téma, az immunrendszert nagyon felszínesen ismerjük.


Ugye az immunrendszerre kellene hatni, elméletben a vakcina immumitást adna néhány hpv törzs ellen.


De ha éppen beteg vagy, akkor az immunrendszered eleve más állapotban van, mint amire a vakcinát ideális esetben kitalálták (ideális eset= az emberek nagy részében tényleg védettséget segítsen elő)


Valóság: minden ember immunrendszere kissé más, a hatások előre megjósolhatatlanok.


Valóság2: eleve nem bizonyított, hogy védettséget ad a HPV. Ahogyan az sem bizonyított, hogy hpv vírusok okoznak méhnyakrákot. Ahogyan az is közismert, hogy számos törzs közül csupán néhány ellen ÍGÉR (ígéret? marketing szöveg? mi az igazság?) védelmet a vakcina.


Én a helyedben azt hiszem a mandulagyulladással és az immunrendszeremmel foglalkoznék. A megfelelő táplálkozással, vitamin ellátottsággal, tehát azzal a betegséggel ami miatt most mandulagyulladásod van (nem, nem a fertőzéssel, hanem azzal, ami miatt kialakult nálad a fertőzés).


Na most mivel te is fogékony vagy fertőzésekre, az emelt vitamin bevitel (c, d) mellett a tisztább táplálkozás, és az immunrendszered minél kevesebb mesterséges zavarása lenne ajánlott, nem? Tehát pont nem védőoltásokat kellene beadni, fene tudja már eddig is mennyi kárt okoztak így neked. Senki sem tudja, én sem tudom, tippelni sem tudok. Lehet semekkorát, lehet jelentőset. Mindezt vélt, talán alaptalan előnyökért?


Úgyhogy .. pozitív hatást valószínűleg tényleg nem fog kifejteni, ha az életmódod rákbetegségre hajlamosít, akkor ezen semmit sem változtat az, hogy néhány vírussal szemben esetleg felkészültté teszik az immunrendszeredet (és ez a pozitív megközelítés). Az, hogy te magad olyan életmódot folytatsz, ami az egészséget teszi lehetővé és nem táplálja a ráksejteket (például magas inzulinszint -> könnyű cukorfelvétel, karcinogén anyagok, stressz stb.) már egy egész logikus lépésnek tűnik, kérdés csupán, hogy vajon összeegyeztethető-e az immunrendszer működésére kétes módon ható vegyszerekkel, oltásokkal?

2015. ápr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!