Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A csaszarozas, vagy a termesze...

A csaszarozas, vagy a termeszetes szules a jobb?

Figyelt kérdés
Szeretnem tudni ,hogy melyik a kevesbe fajdalmas szules . Most szeretnenk a ferjemmel gyermeket vallalni ,csak a szulestol felek .Nagyon fajdalmas ? Mit ereztetek akkor amikor szultetek ?
2015. márc. 30. 22:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%

4-et szültem, spontán, hüvelyi úton. A szülés után néhány órával már felkeltem, ki tudtam menni WC-re. Hosszú távon semmi problémám nem lett a hüvelyi szüléstől. A császár meg, bárhogy is nézed, egy nagy hasi műtét, elég sok szövődmény lehetőségével.


Ha nagyon rosszul tűröd a fájdalmat, lehet kérni epidurálást a vajúdás idejére. (Én nem akartam ezt sohasem). Szerintem ez ne tartson vissza a gyerekvállalástól, hidd el, megéri.

2015. márc. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
44%
Az első szülésem természetes volt, a második császár. A természetes szülés ezerszer jobb volt, egy fantasztikus élmény. Még akkor azt gondoltam, hogy minden héten bevállalnék egy természetes szülést:)) A császár pedig egy rossz élmény volt, és tovább tart a felépülés. Nem biztos, hogy Te tudod eldönteni, hogy hogyan szeretnél szülni. Ne félj a szüléstől, akárhogy is alakul, az csak pár óra, és amikor a saját babádat átöleled, az minden fájdalomnál többet ér:)))
2015. márc. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
19%

Gratulálok, bárki is járt erre!

Kérdeznek valamit, leírom a véleményemet, személyes tapasztalatokra hivatkozva, azzal alátámasztva. Mi nem hasznos ebben? Az, hogy valaki a másik oldalt képviseli?

2015. márc. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%

A természetes szülés, ahogy a nevében is benne van, a természetes.

Ma a császármetszés a trendi. De ez NEM szülés!

2015. ápr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%

A természetes szülés a jobb, feltétlenül!

Normális emberek, és normális orvos is csak valódi komplikáció esetén alkalmaz császárt.

Azt hogy manapság pénzzel mindent el lehet intézni, és sajnos az orvos is jobban jár anyagilag is, plussz kényelmesebb is neki, nem kell esetleg a szabad idejében bemenni a kórházba a szüléshez, ez nagyon szomorú.

A kockázatok komolyabbak a műtétes eljárásnál mindig.

2015. ápr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

A császár is szülés.

Aki szerint meg Hawaii-dizsi-napszemüveg a császár, annak bátran ajánlom, hogy próbálja ki...

2015. ápr. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

Igen, meg a pasi is szül, ha bent van ő is....

csak azért az mégsem az igazi...

2015. ápr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Ezzel a "császár az nem szülés, kényelmesebb, trendibb, és nem az igazi" típusú dumákkal nap mint nap több száz, több ezer nőt sértetek meg, akik valamilyen okból nem tudtak természetes úton szülni.


De mondom: próbáld ki, milyen császárral szülni.


Mondjuk sürgősségi császárral. Egy élmény, tényleg. Nem is fáj, ha több rétegben vágják át a hasadat, méhedet, vasrudakkal húzzák szét az izmaidat, és érzed, ahogy rád dobálják az eszközöket, meg ahogy fölülről kinyomják belőled a gyerekedet. A lelki része meg megint csak nevetséges, hiszen a páciens végig ébren van, és kicsit sem érzi úgy magát, mint akit élve boncolnak.


Ja, nem szenved meg a gyerekéért a császáros, igazad van.


Bagatell.

2015. ápr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
32%

Egyébként, hogy a kérdésre is válaszoljak: a természetes jobb, egyszerűbb, kevesebb ideig tart a felépülés, el tudod látni a babádat az első perctől kezdve.

De a császár is szülés, ha esetleg úgy alakul. Mindkettő fájdalmas, de a végeredményt kell nézni. :)

A kért császár, vagy amiért már jóelőre fizetsz, hogy az legyen, butaság. Lehet, hogy fél óra alatt megszülsz, 3 tolófájással. Nem lehet tudni, amíg oda nem kerülsz. A császár meg amit előbb leírtam, plusz még otthon egy nagycsomó szuri a trombózis ellen, nehéz ágybólfelkelés, rosszabb esetben meg még a gyerekedet sem bírod felemelni. Én kétszer estem össze itthon, annyira fájt, mikor pisilni mentem.

Szóval én mindenkit óva intenék tőle. De attól még ugyanúgy szülés, és ugyanúgy kínszenvedés. Pont.

2015. ápr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%

Ne legyél már úgy megsértődve! Először is nem hiszem, hogy rólad beszélt volna bárki is, hiszen ha valaki beteg, akkor természetes, hogy minden segítséget meg kell hogy kapjon, ami lehetséges.

Itt most a kérdező egészséges emberekről beszélt, és a válaszok nagy többsége, (kivéve téged) is erre reagált.

Az egyik eset, egy természetes szülés, annak minden örömével együtt, a másik viszont egy életmentő műtét. Összehasonlítható a kettő? szerintem nem.

2015. ápr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!