Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a gond? 14/L Többi lent!

Mi lehet a gond? 14/L Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég kezdtem el mensizni, így egy kicsit új vagyok az ilyen dolgokban, ezért kérem a ti segítségeteket! A problémám az lenne, hogy pár hónapja elkezdődött ilyen középidő szerű fájdalmam. Ezzel önmagában még nem is lenne baj, mert utána olvastam, és kiderült, hogy felnőtt nőknek is van ilyen. A baj csak azzal van, hogy mindig ugyanazon az oldalon fáj a petefészkem (ilyen szúró érzés, amit mozdulatlanul nem is érzek, ellenben amikor felállok igen, valamikor már felállni nem bírok, annyira fàj). Na mármost ami még fontos, és tudni kell erről, az az, hogy nem minden hónapban fáj, van amikor egymás után két hónapig semmi, aztán megint fáj, természetesen a jobb oldalon. Gondoltam rá, hogy lehet nem is a petefészkem fáj, hanem inkább a vakbelem, de ahhoz nagyon véletlenszerűnek kell akkor lennie, hogy mindig ovulációkor. Nem tudom, hogy mi lehet a baj; valami gyulladás, vagy sokkal rosszab, úgyhogy kérlek adjatok tanácsot, vagy nyugtassatok meg! És kérlek a 'Menj orvoshoz!' típúsú komiktól kíméljetek mert tudom, hogy az orvos tud csak "ténylegesen" segíteni, de mint mondtam, nem vagyok (még) jártas az ilyenekben, és lehet, hogy nincs semmi baj, azért meg tök felesleges orvoshoz menni! Egyebként semmi különöset nem veszek észre ilyenkor magamon, és a mensim sem furcsább! Köszönöm előre annak, aki segít!



2015. ápr. 7. 17:49
 1/7 anonim válasza:
Ilyen nekem is volt, még akkor amikor nem jött meg. Elmentünk orvoshoz es kiderüt, hogy cisztám van, de aztán sok kezelés után fekszívódott, es utánna jött meg. De nem akarlak megijeszteni, nem biztos, hogy neked is cisztád van, de nekem is ilyen jelei voltak. Tudom, hogy nem krzed, de én azt javaslom, hogy menj el orvoshoz, mert komolyabb baj is lehet belőle. Viszont ne idegeskedj, lehet, hogy ez a menszesszel járó tünet. Remélem segitettem! :) 14/L
2015. ápr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez teljesen természetesnek tűnik így, félidőben ovulációs fájásod lehet, szokott ilyenkor esetleg barnás folyás is lenni.
2015. ápr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm, hogy nem akartál megijeszteni, sajnos sikerult... de nem haragszom, vagy ilyenek, nem azért írtam. De köszönöm a tanácsot! És ha megkérhetlek privátban megírnàd ezt a történetedet? Előre is köszönöm! :)

Màmásodik:nincs barna folyásom, csak ilyenkor (félidőben) a fehér folyásom szokott nagyobb mennyiségben előfordulni! De neked is köszönöm! ;)

2015. ápr. 7. 19:35
 4/7 A kérdező kommentje:
*Második: és még azt szerettem volna kérdezni, hogy ez is normális, hogy csak az egyik oldalon fáj?
2015. ápr. 7. 19:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudom hogy nem akartad,de ha nagyon fáj,jo lenne ha látna orvos...De amugy mai napig van ilyenem,álltalában csak a bal oldalon.Pedig 13éve menstruálok,év van egy gyermekem is. Bizony ez az ovulácio.A ciszta ebből is kialakulhat.Van mikor nem tud megrepedni a tüsző a petefészekben,és ciszta lesz(egy kicsit leegyszerusitettem).A tüsző ami megreped peteéréskor álltalaban 16-18mmesre nő,majd megreped ez az ovulácio.Ilyenkor a felszabadulo foluadéd meg maga a tusző merete is mar fajdalmat okozhat annak aki érzékeny ilyen téren(van aki észre sem veszi).Azért érezheted mindig egy oldalon mert nem vagyunk teljesen szimmetrikusak,lehet azon az oldalt kevesebb a hely, vagy ilyesmi.Viszont...

Amiért érdemes felkeresni egy orvost iluenkor(ha szűz vagy még akkor nem vizsgál meg odalent csak ultrahangal ha jol tudom) mert lehetséges hogy valoban ciszta lesz a tűszőböl(22mmes volt nekem,kézzel lehetett érezni hogy van ott valami) ami több kellemetlenséget is okozhat,jobb esetben magatol felszivodik. .

A hormonjaid most dulnak rendesen,később ez a gondod akár meg is szűnhet.

Nincs minden honapban peteérésunk, 12-ből 11szer kb.Van akinek kevesebb megeshet hogy egyszerre mindkét oldalon.Nem mindenciklus ugyanolyan. Ezért nem érzed mindig. Elvileg egyszer bal egyszer jobb petefészekből érik tüsző de ez sem mindig igy van. És ez is teljesen normalis.

Azt mondom ha nagyon aggaszt a dolog,akkor orvos,mert a ciszta egyik kiválto oka a stresz.

2015. ápr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

*felszabadulo folyadék meg a petesejt

Kimaradt meg elirtam

2015. ápr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, aki csak komizott, és azoknak is akik privát üzenetet is írtak! Meg fogom fogadni a tanácsaitokat, és a közeljövőben elmegyek anyuval egy orvoshoz!
2015. ápr. 8. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!