Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi az abszolut kulonbseg a...

Mi az abszolut kulonbseg a rendes nogyogyasz es az ugynevezett gyerek vagy tininogyogyasz kozott? Hany eves korig erdemes a gyereknogyogyaszhoz menni? Araikban kulonbseg?

Figyelt kérdés
Azt ertem persze, hogy a rendes nogyogyasz nyilvan erett nokre, marmint testileg fejlett nokre szamit praxisa soran, de es nyilvan a tininogyogyasz egy reszben felvilagosito szerepet is tolt be, marmint nem rutinszeruen beszel a kamasszal, hanem elmagyarazza, hogy mi tortenik a kamasszal, de eljarasban kulonbseg? Arban esteleg? Ha van tapasztalat a gyereknogyogyasszal kapcsolatban azt megkoszonnem, ha leirnatok.
2015. ápr. 13. 18:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Alapból óvatosabb és figyelmesebb, és az esetek nagy többségében női orvosok.
2015. ápr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal figyelmesebbek, és természetesen a többségük nő.

Azért egy férfiról, aki direkt a gyereklányok nemi szervére specializálódik, valahogy nem az egészség az ami eszembe jut.

2015. ápr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%

Igen utolsó, ez a te fantáziád és semmi több. A gyermeknőgyógyászat egy extra specialitás. Vagy a szimpla gyermekgyógyászathoz tartozik, vagy a szülész nőgyógyászathoz.

Annyi a különbség, ami úgy ám blokk a felnőtt és a gyermekorvoslás között is. Más kórképek, más tünettan, másféle lefolyás. A gyermeknőgyógyászatnak sajátos eszköze is van a méretkülönbségből kifolyólag.

A tiniambulancia fő profilja a fogamzásgátlás, fertőzések ellátása, vérzés, hormonális zavarok.

2015. ápr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%

Egyébként ez csak egy újfajta felosztás. Régebben ment minden gyerek vagy a felnőtt nődokihoz, vagy a gyerekorvoshoz.

Én anno rögtön a felnőtt nődokinál kezdtem, mert akkor még nem volt gyerekambulancia. Végtelenül rendes orvosom volt és profin fájdalommentesen vizsgált. Annak ellenére, hogy nem volt gyereknőgyógyász, értette a dolgát.

2015. ápr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért én is úgy érzem, hogy a gyerek, illetve tini nőgyógyásznak nem férfi orvos az ideális és én is érzek benne furcsát, ha egy férfi arra szakosodik.

Egyébként orvosin végeztem 1 évet és egyik professzorunk szerint is az a fiatalember megy nőgyógyásznak, akinek a nőkhöz való affinitása az átlag felett van.

2015. ápr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Azért sokkal több nő van a gyereknőgyógyászaton.

mint ahogy a gyerekorvosok között is több a nő mint a férfi, érthető okokból.

Amúgy én se vinném a lányomat férfi nőgyógyászhoz gyerek, vagy tiniként, kivéve ha se közel se távol nincs más és nagyon sürgős esetről lenne szó.

2015. ápr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
28%

"nőkhöz való affinitása az átlag felett van."


Melyik professzor mondott ilyet és milyen alapon? Talán kutatást végzett a témában?:)

Az egyik legjobban kereső szakma a szülészet és a legtöbb sikerrel bíró egyben. Ez sok ember számára vonzó. Összetett és gyönyörű. Egy pici sebészet, egy pici belgyógyászat, endokrinológia, onkológia sőt pszichológia is. És rengeteg pénz, ha valaki jól csinálja. A bábaság hagyományosan női szakma volt, míg a sebészet férfi.

A szülészethez mindkettő kell.


A századik punci után meg az ember nem úgy nézi azt a nőt, nekem elhiheted:) Nem mindenki csinos, tiszta, jó illatú vonzó. Ez egy elég korlátolt százaléka a nőknek, akik orvoshoz mennek.

Nekem van nőgyógyász ismerősöm, több is, akikkel beszélgettünk erről. Hamarabb megnéz egy miniszoknyás nőt az utcán, mind a félpucért, akit munkaeszköznek tekint.

Az orvoslás már csak ilyen, meg kell szokni a meztelen testeket. Nem csak a nőgyógyász lát pucér embert, hanem a sebész, sürgősségi szakorvos, bőrgyógyász, radiológus stb. Az ápolók, akik mosdatnak, katétereznek, ágytálaznak. Ez egy ilyen szakma:)

2015. ápr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
28%
A lányomat megkérdezném, hogy számít-e neki az orvos neme, aki vizsgálja. Ha számít, akkor természetesen keresnék egy olyan nemű orvost, akit ő szeretne. Viszont egyáltalán nem mindenkinek fontos ez, ezt is el kellene fogadni már végre. Szerencsére van választási lehetőség.
2015. ápr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor te keress egy férfi gyereknőgyógyászt és vidd hozza a lányodat, biztosan fogsz találni. Nőgyógyász nálunk a családban van kettő is, az egyik unokatestvér és bizony az ő véleményük homlokegyenest eltér a tiedtől. De ez nem baj, mindenkinek lehet saját véleménye és többek között ez is az élet különlegességének része.
2015. ápr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Talán azért tér el, mert minden ember más és vannak különbözően gondolkodó emberek. Ezért fölösleges teljesen általánosítani. A lányomat meg ahhoz a nemű orvoshoz viszem, akit ő választ:) Ha rám bízza magát, akkor a legjobb és legemberségesebb szakemberhez nemtől függetlenül:)
2015. ápr. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!