Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti szoktátok érezni konkrétan...

Ti szoktátok érezni konkrétan a cisztát a petefészekben vagy tünetmentesek vagytok általában és UH-n derül csak ki?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 15. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nekem hasi Uh-n derült ki, pedig nem volt pici. Semmit nem éreztem, nem fájt.
2015. ápr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Semmit nem éreztem. Nem jött meg, elmentem UH-ra és ott derült ki.
2015. ápr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom erre gondoltál-e de nekem PCOS-em van. Nem éreztem semmit csak kimaradt a mensim és a nőgyógyász látta hogy fűzérszerűen van több ciszta.

Amit érzek puffadás peteérésnél meg utána a mensiig (már amióta van ciklusom) néha érzek szurás szerű érzést is peteérésnél, illetve amíg nem voltam dokinál és nem kezeltek néha fájt a derekam és néha görcsölt a hasam (ilyenkor mindig azt hittem meg fog jönni :p)

Egy term.gyógyász kérdezte szokott-e ciszta kifakakadni. azt mondta azt barnás folyásról (mensestől függetlenül) veszem észre.

2015. ápr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kimaradt többször is a mensim és hasi UH-n derült ki.
2015. ápr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Nem tudom akkor,hogy mennyire gyakori eset,de én mindig érzem a kialakuló/lt cisztát,legfőbbképpen mozgásnál. Nálam mindig a bal petefészekben alakulgatnak ki. Júniusra kaptam csak időpontot az endokrinológiára...

Úgy gondolom,nálam is PCOS lesz megállapítva,de elnézve a válaszokat,kissé megijedtem,hogy többségetek viszont egyáltalán nem érezte a cisztákat... :O

Úgy gondolom,nálam is PCOS lesz megállapítva

2015. ápr. 15. 11:17
 6/11 anonim ***** válasza:

tehát te csak sejted hogy ciszták vannak?

Azért érezheted mert szegény petesejt próbálna megérni de csak annyira futja hogy ciszta képződjön tehát magát a peteérést éreznéd?! egyébként nekem volt olyan anno rendesen peteérésem volt és mensim is jött utána (hm időn túl mert 21 napra) hogy fel voltam puffadva és minden egyes lépésnél éreztem a bal petefészkem. már komyolan azt hittem valami bélbajom van csak amikor a PMS jött akkor esett le :)

jah és PCO meg PCOS nem ugyanaz. lehet csak ciszták vannak (PCO) ha tényleg van hormonzavar (LH/FSH arány > 1 testosteron magas cukorterhelés nem jó) akkor van PCO-Szindróma azaz PCOS.

2015. ápr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló. Azért gondolom,hogy ciszta,mivel futás vagy nagyobb mozgás hatására egy enyhébb véres váladék jön és utána nem érzem ezt az érzést. Én ezt a ciszta kipukkanásának vélem. Általában pár nap vagy 1 hét szünet és utána megint érzem ezt a bal petefészkemnél,míg a kipukkadás meg nem történik. A másik,hogy év elejétől késve,majd február-március környékén nem is volt menzeszem,a cickafark tea ivásának köszönhetem,hogy múlt hónapban ha kissé késett is,de újra megjött. A 3. a fokozott szőrnövekedés problémája.... :(
2015. ápr. 15. 13:48
 8/11 A kérdező kommentje:
Vagyis bocsánat, az 5-ös én voltam,6-os válaszoló. :)
2015. ápr. 15. 13:49
 9/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok hát a leírtak alapján akkor sürgősen keresnék egy nőgyógyászt, egy kicsit ijesztő. bár lehet csak én túlzom el.

amúgy nekem semmi más tünetem nem volt, nem voltam elhízva (ok egy kicsit nagyobb voltam de még bőven az egészséges kategóriában 172 cm-hez 69-70 kg most 62-63) pattijaim voltak/vannak nem vészesen de szőrösödni nem szőrösödtem illetve hajam hullott de az meg a fogi gátlótól (igen van ilyen mellékhatása) azért is hagytam abba és akkor derült ki a baj.


ez gyakran van amúgy? mármint a vérzés?

2015. ápr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utóbbi hónapokban minden ciklusban van egy,de tényleg csak kb. egy kis hólyagnyi,pici vérmennyiség.Utána legalább nem érzem azt,hogy van valami a petefészkemben.

Elhízva én sem vagyok, 52 kg/168 cm.

2015. ápr. 15. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!