Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet azt feldolgozni,...

Hogyan lehet azt feldolgozni, ha valakinek el kell távolítani a méhét?

Figyelt kérdés
35 évesen még nem szültem és rosszindulatú sejtek vannak a méhemben. Az orvosok szerint I. stádium de nem szabad megmenteni.
2010. febr. 22. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért kérdezd meg még másik orvostól is. És imádkozz sokat!
2010. febr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Feltétlen keress meg másik orvost is, mert egyáltalán nem biztos, hogy igaza van. Elöször is, ilyen sejtek elöfordulhatnak "véletlenül" is (mivel rákos sejtek keletkeznek az emberekben folyamatosan, csak a legtöbbször a szervezet elpusztitja azokat), tehát egy kontroll mindenképpen ajánlatos - a legtöbb esetben gyógykaparást csinálnak és az eredményt szövettanilag vizsgálják, másrészt sok orvos szeret túl hamar müteni. (Ennek részben az is oka, hogy csak akkor tud magasabb tudományos fokozatot elérni, ha egy meghatározott számú ilyen mütétet végzett már.)

Egy második vélemény ezért nagyon fontos - és lehetöleg olyan orvosnál, aki nem áll az elsövel kapcsolatban, illetve nem feltétlen kellene megemliteni az elsö véleményét.

2010. febr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát biztos, hogy sok sirás után..majd csak feldolgozza az ember..nem is feldolgozza, hanem elfogadja.Bátoritani nem akarlak, mert nem éltem át ilyesmit.És sajnos akármit mondhatunk úgysem tudjuk átélni veled.

Csak annyit tudok mondnai, hogy ismerek egy olyan párt akik igy jártak. De boldog, elfogadták, hogy ez van. Vannal háziállataik, és kettőjüknek szentelik mostmár az életüket. Persze nálad még lehet, hogy van más lehetőség is.Ugyanúgy örökbe fogadás is..

Még nekem sincs gyermekem, és nem tudhatom, hogy lehet-e egyáltalán, de azt is mondtam már rég, ha nem lehet én azt is elfogadom, mert a párommal is le tudom élni az életemet. Persze lehet, hogy most könnyű ezt mondani..de sosem lehet tudni..

2010. febr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megértelek, én sem szültem még, pedig néhány évvel idősebb is vagyok nálad. Mindent megtettünk a babáért, és eddig még nem jött össze, viszont folyamatosan cisztám van, ami megkeseríti az életemet.

A gyermektelenségbe hosszú évek alatt valahogy beletörődtem, pláne, mióta elhatároztuk, hogy örökbefogadunk egy kisbabát. (már várjuk). Ezt tudom javasolni neked is, hiszen más lehetőséged nem maradt a babára.

Másrészt, az életed nagyon fontos, és ha az orvosok azt mondják, hogy el kell távolítani a méhedet, akkor vállald a műtétet! Hiszen így még élhetsz teljes, és egészséges életet. De ha áttétes lesz, akkor nem...

Ja, és 2 kolleganőmtől tudom, akinek szintén el kellett távolítani a méhét, hogy a szexuális életükre semmilyen kihatással nem volt a műtét. És utólag örültek, mert egy nagy betegségtől megszabadultak.

Szóval: fel a fejjel!!! :))

2010. febr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves 10.29-es válaszoló! Írhatnék Neked privit? Szeretnék kérdezni Tőled a babával kapcsolatban, ha megengeded. Köszönöm szépen mindenkinek a bátorítást!! A bajom úgy derült ki, hogy rendellenes vérzés miatt eü-i kaparást csinált a doki és a szövettani eredményem lett rossz. Telefonon beszéltem egy nőgyógyásszal, a másik kettővel pedig weben keresztül. Mind 3 azt mondta, hogy ki kell venni.
2010. febr. 22. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!