Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » D vitamin hiány okozhat vetélést?

D vitamin hiány okozhat vetélést?

Figyelt kérdés
2015. máj. 5. 13:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Mitass már nekem egy D vitamin hiányos embert ha tudsz... Annyi zsìrt zabálunk hogy kèsz csoda ha valaki hiányos lesz.
2015. máj. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A lakosság kétharmada D vitamin hiányos.

Bökj és találsz!


Amúgy maga a hiány nem feltétlenül okoz vetélést, de vannak betegségek, amelyekkel szinte rendszeresen együtt jár a D vitamin hiány is, pl. PCOS, inzulinrezisztencia.

2015. máj. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Itt vagyok!Zsírt ,,zabálunk"? Lássuk csak: vegán vagyok, paleo étrenden vagyok, napi max 100gramm szénhidrátot eszem. De a kérdés, ha jól emlékszem, nem ez volt. Légy intelligens, tanulj meg olvasni, a zabálás szónál szebbet használni!
2015. máj. 5. 13:55
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, második! Nekem mellette a prolaktinom magas....
2015. máj. 5. 13:56
 5/20 anonim ***** válasza:
100g szénhidrát az anyagcsere alatti. ORvos állított be erre, vagy saját magad találtad ki? Mert borzalmasan kevés! Én 160g-on élek 5 éve, és dietetikus és orvos ellenőrzi 3 havonta a labort mellette. Az alacsony D vitamin, magas prolaktin (és egy rakat más tünet) volt nekem is, ami miatt kivizsgáltattam magam és kiderült az inzulinrezisztenciám. Az étkezésed elképesztően szélsőséges, ezt érdemes lenne átgondolnod! Én is estem már ebbe a hibába, súlyos következménye volt a szénhidrátcsökkentésnek.
2015. máj. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

A kezeletlen PCOS/IR pedig nagyon magas vetélési aránnyal bír. Itt áll, hogy mit is okoz egy ilyen jellegű anyagcsere zavarban a paleo:


[link]



Mielőtt vállat rántasz, hogy neked úgy sincs ilyened, érdemes meggondolni és kérni egy labort egy hozzá értő helyen!


www.mensmentis.hu

2015. máj. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
46%

Ehh.. a zsírfogyasztás bármilyen jó, önmagában nem d-vitamin pótlás. Még ha hozzáférhető lenne normális áron valódi, természetes fűféléken tartott legelő állatok tejzsírja például (kerrygld vaj pl.) az sem lenne elég jó d-vitamin forrás.


Igazából napsütés hatására képződik kielégítő mennyiségben, jól hasznosítható formában a bőrünkben. Viszont van egy meglepő dolog ezzel kapcsolatban, konkrétan nem kellene lemosni zsíroldószerrel a bőrünket napozás után.


Illetve az emberek többsége nem jut elég napfényhez. Az a mai modern világban amolyan hiánycikk úgy látszik.


A kérdésre viszont nem tudok válaszolni, számos betegséggel összefügg a hiánya, én még azt is megkockáztatnám, hogy nem a pcos okoz d-vitaminhiányt, hanem a vitaminhiány fokozza a pcos, IR, cukorbetegség, rák, szív-érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát. De hogy vetélést okozhat-e.. erről még nem olvastam. De amilyen fontos vitamin, nem lepődnék meg rajta.

2015. máj. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
31%

Én azért megjegyezném, hogy a mensmentis tulajdonképpen inkompetens pénzéhes dilettánsok gyülekezete.


A 160g-os ch-s étrendjeik egy csomó ember számára megbetegítően magas bevitel, a szénhidrát nem esszenciális tápanyag, tehát 100g alatt is lehet enni belőle anélkül, hogy az bármiféle hiányt vagy problémát okozna (hiszen 160g akár már megbetegítő mennyiségnek tekinthető sok ember esetében).


Így nem csoda, hogy sok, a kuruzsló orvosok/dietetikusok bűvkörében élő beteg ember pl. 5 éven át sem gyógyul meg az inzulin rezisztenciájából.. De van választás. Senkit sem köteleztek, hogy sarlatánoknak higgyen. Persze jó a mensmensis marketingje, de hát a mai világban a fogyasztóknak rátermettnek kell lenniük, nem kell tudni vadászni, növényt termeszteni, viszont el kell tudni dönteni kik, mikor mennyire akarják átverni őket a pénzükért..

2015. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
53%
8-as: Végtelenül buta embernek érezlek. Semmi alapja nincs annak, amit írsz. Véletlenül elég mélyen ismerem a MensMentist és elhiheted, az életem ment rá az olyan hülyékre, mint te is vagy! Évekbe került, mire egyensúlyba kerültem, mert csak olyan dilettánsokkal találkoztam, mint te, akik szerint a szénhidrát az ördög. Az emberi hülyeség végtelen. Névtelenül pláne!
2015. máj. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

" pl. 5 éven át sem gyógyul meg az inzulin rezisztenciájából"


Az inzulinrezisztencia jelenleg nem gyógyítható betegség. Aki meggyógyult, az hazudik (vagy nem tudja,mit nézzen az eredményein). De várom a hiteles beszámolót, laborral és kezelési tervvel!

2015. máj. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!