Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor pisiltem a puncimba...

Mikor pisiltem a puncimba nyúltam és valami fehér nyálkás dolog volt benne. Ez mi?! És a hasam is fáj egy kicsit görcsöl. Lécci 12 éves vagyok!

Figyelt kérdés
2015. máj. 6. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

lehet megfog jönni lassan az első menstruációd

ga ha viszket és túrós és büdös akkor fertőzés

2015. máj. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemsokára elkezdődik a menstruációs ciklusod. Szólj anyukádnak. Nem kell megijedni,ez természetes dolog.
2015. máj. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát valószínüleg az előttem válaszolóknak van igaza,és mag fog jönni az első menstruációd,ha gondolod írhatsz privatba ha kérdésed van,de anyudnak szólj,és ő is segíteni fog biztosan :D
2015. máj. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha egyébként nincsen semmi panaszod (pl. viszketés, irritáció) és az a váladék nem fehér volt, hanem inkább olyan üvegesen áttetsző, sikamlós és nyúlékony, mint a tojásfehérje, akkor az az úgynevezett méhnyaknyák, amit hívnak termékenységi váladéknak is. Teljesen normális jelenség, a nők többsége tapasztalja a ciklus közepén, az ovulációt megelőző 1-2 napon, illetve ovulációkor (tüszőrepedéskor).


Azért hívják termékenységi váladéknak, mert az a szerepe, hogy elősegítse a hímivarsejtek mielőbbi átjutását a méhnyakon keresztül a hüvelyből, ami számukra a savas kémhatása miatt egy "ellenséges", barátságtalan közeg, ahol sokáig nem maradhatnak életképesek.


Ha ezt a váladékot tapasztaltad, akkor jó eséllyel most van életed első peteérése, (ha valamelyik petefészkednél éreztél enyhe szurkáló érzést, az is ennek lehet a jele), és kb. két hét múlva számíthatsz a menstruációdra. :-)


De szerintem nyugodtan beszélgess anyukádat ezekről a dolgokról, és ha van bármi kérdésed, akkor ő is biztosan szívesen válaszol.

2015. máj. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Feher folyásod van,az normális,termêszetes dolog,minden nőnek,sőt tini lánynak is van,a hüvely tisztulásat szolgálja.Akár 9-10 éves kislánynak is lehet mar.


Némi szaga van,mert ez is testnedv.Használj tisztasági betétet,hogy a bugyid tiszta maradjon,ezt cserélgetni is tudod ha zavarna a nedves érzet.

2015. máj. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem csutortok reggel volt ilyen... En is megilyedtem! 12/l
2015. máj. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!