Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Laparaszkópiás műtétem lessz!...

Laparaszkópiás műtétem lessz! Mi a menete? Többi lent!

Figyelt kérdés

Petefèszek cysta eltávolitó műtètem lessz, hogyan zajlik kèrlek segitsetek fèlek!:(

Lessz katèterem is? 19/L


2015. máj. 9. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly volt laparoszkópiás műtétem, ugyan csak diagnosztikai céllal, így valószínűleg kicsit lazább volt.

Az volt a legrosszabb benne, hogy az előttem levővel kicsit megcsúsztak, és én így délután kerültem már sorra, az enyhe nyugtató, amit reggel kaptam, addigra bőven elmúlt, szomjas voltam, és azért ideges is kicsit.

Miután szóltak, hogy mehetek, minden rendben volt. kaptam csini megkötős pizsit, és egy fura székbe kellett beleülni/belefeküdni. A műtőben épp valamin viccelődtek, így már én sem voltam olyan stresszes. Megkaptam az altatóadagomat, majd az őrzőben tértem magamhoz. Gyorsan leellenőriztem, hogy mi van (3 aprócska tapasz -akkor nem volt semmi gond- és igen, katéter az volt, de igazából már hatott az altató, amikor felhelyezték, így nem fájt, amikor kihúzták, szintén nem fájt)

mikor teljesen magamhoz tértem, saját lábon mehettem is a szobába. A felkelés okozott egy kis nehézséget, de fürdeni is tudtam már aznap.

Másnap ki is vették a kanült, nem voltam lázas, meg tulajdonképpen tényleg csak a varratok környékén fájt kicsit.

Így a műtét után kb 24 órával már el is engedtek.

Otthon pár napig feküdtem, és 7 vagy 10 napra szedték ki a varratokat.

kb 3 hét múlva teljesen üzemképes voltam, újra sportoltam, mindent csináltam ahogy előtte.

Ne szorongj, tényleg nem durva a laparoszkópia

2015. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, kérdező, nekem is petefészekcisztát szedtek ki ily módon. Kb. az volt nekem is, mint az előzőnek. Kissé féltem tőle, mert még sosem altattak előtte, de nem volt oly vész. Ébredni mondjuk sz*r volt, sírva ébredtem, fájt is, de nem amiatt sírtam kifejezetten, inkább csak fura volt.


Ami kellemetlenebb volt (de azért nem oly vész), hogy előző este hashajtót kellett inni (csokis lötty), de ezerszer inkább ez, mint a beöntés. Katéter sztem nem volt. Vagy legalábbis kiszedték, mire magamhoz tértem, ezt nem tudom.


Nekem 4 kis seb volt, ebből 3 már nem is látszik. Pár napig kellemetlen volt, mert szúrt bennem a szén-dioxid, amit belém töltöttek a műtét alatt. Mozogni nehezebben tudtam, de 2-3 hét után már minden oké volt.


Mire vagy még kíváncsi?

2015. máj. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!