Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehet könnyíteni a...

Hogy lehet könnyíteni a tampon felhelyezését?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el tampont használni, ob minivel kezdtem 17 éves vagyok. Az első napokban is csak nagyon nehezen tudtam feltenni, mert nem csúszott, viszont a menstruáció végére szinte soha nem sikerült. Anyukán javasolta canesten krémmel(hüvelyi fertőzésekre) kenjem be, úgy tök hamar sikerült. Az lenne a kérdésem hogy, ha nagyrészt így teszem fel az hosszútávon nem okoz problémákat?

Köszi a válaszokat! :)



2015. máj. 10. 16:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Már ne haragudj, de anyukád marhaságot mond!

A Canesten krém akkor használatos, ha gombás fertőzésed van, egyébként pedig baromira nem tesz jót!

Tampont akkor használj, ha kellő vérzésed van hozzá. Ha meg nincs annyi vérzésed, akkor meg beraksz egy tisztasági betétet és felfogja az. Mert ha annyi vérzésed nincs, hogy felmenjen egy tampon, akkor oda a tampon eleve felesleges.

Illetve tudnám javasolni még a silk touch borítású tamponokat, azokon pont azért van ilyen borítás, hogy kellőképpen segítse a felhelyezést, hogy könnyebben felmenjen. Illetve amikor felhelyezed, akkor az egyik lábadat tett fel valahová, egy székre, vagy kád szélére és úgy még jobban megkönnyíted a tampon eljutását a megfelelő helyre.

De a Canesten krém eszedbe ne jusson!

2015. máj. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%
De, okoz problémát, az antibiotikum... A legegyszerűbb, ha veszel vazelint.
2015. máj. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Egyet értek elsővel, a canestent semmiképp, de úgy általában ne kend be semmivel a tampont (szerintem vazelinnel se), mert az utána ott órákon keresztül szívódik föl a hüvely nyálkahártyáján. INkább ahogy első írta, tedd fel a lábad, és lazítsd el az alhasi izmaidat
2015. máj. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

"2. Tudnivalók a Canesten krém alkalmazása előtt

...

- Figyelmeztetések és óvintézkedések

- A készítmény csak külsőlegesen alkalmazható.

- Ügyelni kell arra, hogy ne kerüljön a szembe és a nyálkahártyákra (szájüreg, hüvely)."


Tényleg inkább vazelint vagy síkosítót használj, ha mindenképp kell.

2015. máj. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%
3: mégis mi baja lenne egy kis vazelintól???
2015. máj. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
feltettem a lábam, tök laza voltam, de nehezen megy, és szerintem az első és második napon van nekem elég vérzésem, és olyan tampon volt amit az első írt (csúszós borítású)
2015. máj. 10. 16:42
 7/17 anonim ***** válasza:

Akkor ne használj a többi napokon tampont.

Egy tampont csak megfelelő vérzéssel szabad használni, ha már valamivel be kell kenni, hogy felmenjen, az már rég baj. Egy tamponnak fel kell mennie, mindenfajta dolog bekenése nélkül is. Ha nem megy fel, akkor nincs olyan mértékű vérzésed, akkor meg nem is kell tampon!

2015. máj. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
7: amíg kezdő az ember, sokszor kell segítség a feltevéshez.
2015. máj. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"7: amíg kezdő az ember, sokszor kell segítség a feltevéshez."

Nem tudom, nekem még kezdő koromban sem kellett, megoldottam magam, fel is ment, ahogy fel kellett mennie, meg ehhez nem kell kezdődnek lenni, hogy ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Szóval ha az első napokon kellő mennyiségű vérzés mellett fel tudja helyezni, csak az utolsó napokon nem, akkor ez nem kezdőség kérdése, hanem ez arról szól, hogy nincs akkora mértékű vérzése, hogy arra tampont használjon.

2015. máj. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
felmegy csak nehezen, de gondolom mikor az egyik kijön leszedi a faláról a vért így a következő nehezen megy fel
2015. máj. 10. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!