Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért fél mindenki ennyire...

Miért fél mindenki ennyire elmenni és kivizsgáltatni magát?

Figyelt kérdés

Egy teljesen más okból jöttem fel ide az oldalra, és a fórum alatti ajánlóban csomó olyan kérdést olvastam, az egészség témájában, hogy nők teszik fel a kérdést, hogy ilyen-olyan problémájukkal kell-e, illetve ha igen, akkor muszáj-e, nem lehet-e mégis megúszni a nőgyógyászhoz menést. Miért fél mindenki annyira?


Tudom, hogy erre mindenki azt fogja írni, hogy mert ciki a szitu. Nőként tisztában vagyok vele, milyen. De úgy igazából meg tudja valaki mondani? Hogyan lehet mérlegre tenni az ember egészségét, és azt, hogy cikis a helyzet? Ugyanis a 2 serpenyőben kb. ez van: Egyik: Elmegyek, mert kell és esetleg kicsit ezért vagy azért kellemetlen lesz. Másik: Nem megyek, még ha baj van, akkor sem, mert ciki.


Ismétlem, nem vagyok férfi, 10. éve gyakorló édesanya tucatszor nőgyógyásznál járt nő.


Nem értem.


Valaki?



2015. máj. 21. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem félnek. mármint attól, hogy egy idegen férfi előtt kell "mutogatniuk" magukat, azt hiszik, hogy hülyének nézik őket. lehet rossz tapasztalatuk amiatt is, mert pl bunkó és megalázó módon viselkedtek velük. ha meg valaki csak azért sem megy el, az meg szimplán felelőtlenség.
2015. máj. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne ciki? Én inkább kellemetlennek mondanám.

Sok embernek nincs pénze magándokira - nem igénytelenségből, nem azért, mert nem fontos az egészsége, de éhen se halhat. Az sztk-ba pedig inkább csak akkor megy az ember, ha már tényleg nincs más megoldás. Sok helyen baromi rossz a felszereltség és az orvosok, személyzet sem látja el a dolgát kifogástalanul. Volt, hogy pénz hiányában az sztk-ba "akartam" menni. Az első sokk, hogy a mosdóban nem volt szappan, kéztörlő, toalettpapír... se világítás. A második az volt, amikor megkérdezték mit akarok, én közöltem, hogy gond nincs, csak rákszűrés lenne. Megkérdezték, hogy voltam-e két (!) éven belül, mert ha igen, akkor nem érnek rá ezzel foglalkozni, jóval későbbre tud csak időpontot adni. Persze ezt mérhetetlen flegmasággal...

Szerintem nem én vagyok egyedül ilyen tapasztalatokkal.

Ennek ellenére igazad van, ha gond van menni kell, ez nem kéne hogy kérdéses legyen. De az ember szívesen kihagyja a fenti szitut/nem kevés pénz kicsengetését.

Meg a legtöbb ember nem szeret orvoshoz járni. Még azokra a szűrővizsgálatokra sem mennek el, amelyek még nem is kellemetlenek. Hát ez van, az egészségügy itt konkrétan menthetetlen, minden szempontból.

2015. máj. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem prűdek és szégyellősek. Mert nekik nem gáz a fiújuk előtt széttenni a lábukat,és védekezés nélkül sze..elni, de egy orvoshoz elmenni már az....


Én huszonévesen egyedül mentem mellultrahangra, mert megijedtem egy csomó miatt. Egyedül jártam és járok nődokihoz. Sosem merült fel ennem, hogy ne menjek el, vagy házi praktikákat használjak egy olyan fontos szervrendszernél, ami a későbbi gyermeke(i)m melegágya lesz.


Pl. anyukám akkor volt utoljára nőgyógyásznál, amikor a húgomat szülte. 30 éve. Ehhez sem tudok hozzászólni...

2015. máj. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Állami szektorban túl sok idő. Munkahelyek némelyike nem enged el nap közben plane nem határozatlan időre. Ma 11 re volt hónapokkal ezelőtt egyeztetett időpontom . 13 ra kerültem be. Ez ma gyors volt. Vártam már 12 órát is időpontos orvosi találkára.

Itt a masodik ok, sokat kell várni, eü szinten az ütemezés nincs kitalálva.

Harmadik ok. Sebes vér folyt belőlem folyamatosan. Allami szektorban 2 hónap múlva tudott fogadni az orvos. Magán szektorban aznap, igaz 15 000 volt a vér vizsgálat és 40 000 a kezelés, ami allamiban 8000 pont lett volna. Akinek nincs pénze az Dögöljön meg.


Sokadik ok - 40-el falnak csapodtam, amikor leszorított es cserben hagyott egy feher ember... A kezemmel a tollat nem tudtam megfogni. Veszprémben a sürgősségi osztály 3 ora várakozás után elkezdett kezelni. A röntgenes azt mondta hogy ilyen sérüléssel minek megyek orvoshoz...

Az orvosok nem akarnak dolgozni? Mondjanak fel!


A házi orvosi rendelőben a betegek panaszait a folyosón hallgatja meg az orvos, majd becsukja az ajtót es kiad néhány receptet. Ha köhög, aantibiotikum , ha lázas, csillapító,...


Rengeteg ilyen van! Ezek utan inkabb fokhagyma es pálinka az, ami a legtobbet segít gyógyulni nem az orvos.



Ez az én válaszom. Es akkor nem beszéltem az unatkozó nyugdíjasok tömegéről akiknek minden sürgős, még akkor is, ha valaki összeesett várakozás közben....

2015. máj. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igazatok lehet.


Nekem 3 gyerekem van. Ahova csak tehetem magán úton járok/járunk. Így nem tudom mennyi a várakozási idő az SZTK-ban. Kb. 1 hete a középsőm elesett az oviban (nem magától természetesen) neki a radiátor szélének, és felrepedt homloka. Azonnal rohantam érte (GYEDEN vagyok a picivel) és fütyülve a szabályozásra (Heim Pálé a trauma ambulancia) a Bethesdába vittem. Ott láttam, hogy többen is így vannak ezzel (mármint fütyülnek a szabályozásra!) így rengetegen voltak. Szerencsére a felrepedt homlok üti a lehorzsolt állat és térdet, így kb. 2 percet vártunk, és mehettünk is be. Szerencsére nem olyan súlyos, mint látszott, csak egy csinos kis tapaszt kaptunk, ami majd összehúzza, de nem varrták össze. Szerencsére nem gyakran történik velünk ilyen (jó gyerekeim vannak, pedig fiúk), de sokat hallom, hogy az általatok említett rettenetes várakozási idők mennek a TB-s rendeléseken. :-(

2015. máj. 21. 18:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen egy részt ott a szêgyenlősség,aztán aki nagyon fiatal azt sem tudja mire számítson,nincs felvilágosítás,betekintésük mi és hogyan is zajlik ott.( és sok nő nevében kikérem magunknak hogy védekezés nêlkül,felellőtlenül szét dobjuk a lábunk a barátunk előtt.A szeretkezés az más dolog,mêg jó hogy a partnered előtt nem vagy szégyenlős, te is látod a partnered ruha nêlkül.Nem mindenki felelőtlensêg,kikaposság miatt lesz beteg.Sőt!!!.)


Ên szégyenlős típus vagyok,ferfi előtt semmikêpp se szeretnêk levetkőzni,én megtehettem hogy orvost keresek,de így is hosszú unszolásra mentem csak el.De van aki nem teheti meg.Csak olyan orvoshoz megyek,ahol a vizsgálat úgy van megoldva hogy csak az orvos van jelen ekkor,van intimitás teremtve.



Sztk-ban durva körülmények vannak,órákat várni akár,megalázó helyzetbe kerülés akár,van hogy egyből a szobába ott a vizsgálóágy és hiába van ott oaraván,amit el lehetne húzni hogy mêgse full hd-ba rádlássanak amikor vizsgálnak nem teszik meg.

Azért ez egy intim vizsgálat és nem szeretnék úgy terpeszteni hogy közben az asszisztens is mindent lát,meg bejön egy másik orvos(aki csak dumálni jött be) és az is panorámba lát mindent.

Nagyon durvákat hallottam már.


Egyik ismerősöm sztk-ba ment nőgyógyászhoz ott meg két tanuló diákot vezényeltek be hogy nyugodtan nézzêk vêgig.Hàt ne haragudjatok,de ez nagyon megalázó!!!A fejem éget volna le.


Sok tini nem tud az anyávval sem beszélgetni,mert szégyenlős ek és csak női orvoshoz szeretnének majd,amikor megérettek rá elmenni,de ebben nem kapnak segítsêget.Akkor arról is panaszkodtak hogy úgye anyu nem fog bejönni....

Nem képesek megérteni hogy ez cikis vizsgálat,nem szeretnék ha közben más látná őket.


Sok anyuka,tini azzal sincs tisztába hogy ami éppen zajlik az normális dolog(fehér folyás,nem rêgótan menstruáló lányoknál mensi kimaradás,vagy pici csúszás,ezzel kislányt nem kell ilyen vizsgálatoknak kitenni).



Mindenkinek vannak rossz tapasztalatai!

Ha valaki szégyenlős és erre nem figyelnek,vagy valamivel nincs tisztába,rákérdez és szinte úgy válaszolnak hogy azt érezze hogy lenézték,sötétnek tartják,vagy a szűzessêge(barátnőmmel törtênt)miatt beszólnak,viccelődnek azt jól elijjesztik.

Diszkrécióra,intimitásra vágynak!


Nincs mód megismerni,megtudni mi és hogyan,mi cêlból zajlik ott.



Még házi orvoshoz sem megyünk szívesen,nem hogy punci mustrára.☺

2015. máj. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem ciki, bár sok mindenkinek igen. Én annyira ijedős vagyok, hogy évente 3x minimum meglátogatom az orvost, pont azért, mert úgy érzem egy nő ennyivel tartozik magának. Az a nap akkor rólam szól, a testemről az egészségemről. Azt a max 1 órát (ha vlkinek az orvosa nem lakik helyben, közelben) minden nő megérdemli. A legtöbben nem látnak jó példát otthon (mondjuk én sem, attól még én elmegyek, figyelek magamra) aztán sokuknak az a kifogásuk, hogy nincs idejük vagy eszükbe sem jut még nem lesz valami nagyobb baj, ami miatt vagy elmennek, vagy nem...
2016. febr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A várakozás szerintem kifogás. Én mostanában rengeteget járok a kórházba, mert babát várok. Hétfőn másfél órát álltam sorba. Mégsem idegeskedek, mert tudom, hogy ez a babám és az én érdekeimet szolgálja.

Amúgy meg, akik itt tesznek fel kérdéseket, általában tinik. Főleg ők nem akarnak elmenni a dokihoz. De persze mást akarnak a barátjukkal 13-14 évesen....kicsit érdekes hozzáállás. Utána meg keresi a házipraktikát. Na mindegy.

Ez a világ távol áll tőlem, én ha beteg vagyok, megyek az orvoshoz. Az a doki annyi p.ncit lát egész nap, hogy 2 mp múlva már nem fog rám emlékezni.


Említettem anyukámat. Ő pl nem jár. Mert szégyellős, mert fél az orvosoktól. Mert "minden" fáj szerinte,amit az orvos csinál, még a hüvelyi uh is. (??? nekem sose fájt még...)

Ezért hamar megtanultam magam intézni az ilyen jellegű dolgaimat.

2016. febr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7es vagyok. Nem tudom, de valahogy én sosasem úgy fogtam fel a dolgot, hogy a p*ncimat nézegetik, vizsgálják. Hanem úgy, hogy az orvos a szaporitó szervrendszeremet vizsgálja (a hüvelyemet, a méhemet, petefészkeimet, petevezetőket. Így talán kicsit komolyabbnak hangzik és azt hiszem, hogy ez valóban komoly dolog.
2016. febr. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!