Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szedhetek női hormonokat...

Szedhetek női hormonokat vizsgálat nélkül?

Figyelt kérdés

Erős gyanúm van afelől, hogy kicsit alul működik a női része a szervezetemnek. Bajuszom nő, erős a szőrzetem, hullik a hajam, szarakszik a menzeszem, fáradékony vagyok, törik a körmöm, mint a ropi...

Szóval szedhetek női hormonokat? Ha igen, milyet, mennyiért és kell hozzá orvos?



2015. máj. 22. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogyne kéne orvos, hát nem gondolod, hogy ilyenet árulnak recept nélkü!!!??? Nem is értem, hogy mért nem szakemberhez fordulsz a komoly egészségi problémád miatt. Ő talán tudja, hogy hol kell keresni a hibát!
2015. máj. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem is tudod biztosan, mi a bajod, minek akarsz hormont szedni? Tönkre is vághatod a szervezeted vele! Menj orvoshoz, lehetőleg endokrinológushoz, mert a nőgyógyászok java része nem küldd senkit hormonvizsgálatra, szóval menj el, lehet, csak szőrösebb vagy, és nincs is semmi bajod.
2015. máj. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nőgyógyász kell, ultrahang vizsgálattal látja, ha vannak petefészek cisztáid.

endokrinológusnak meg kellene vizsgálnia a nemi hormon szinteket, meg mivel cisztákhoz gyakran társul, cukorterhelésre is lehet szükség- az inzulinrezisztencia kizárására.

mielőtt fogamzásgátló hatású szert írni fel a nőgyógyász, mindenképp ajánlott trombózis teszt elvégzése. azzal nézik, hogy van-e olyan állapot, ami fokozott véralvadékonyságot okoz. ilyen esetben ugyanis nagyon veszélyes fogamzásgátlót szedni, főleg, ha cigizel is.

a nőgyógyász nem biztos hogy magától mondja ezt a lehetőséget. de ha van pár ezer forintod, és szóba kerül a fogamzásgátló tabletta, áldozz erre is pénzt. a fog. gátló úgyis rengetegbe fog kerülni- 2-3ezer/hónap átlagosan.

ez a betegség (policisztás ovárium szindróma) vékony lányokat is érint és akkor semmi köze hozzá, de ha esetleg el vagy hízva, akkor próbálj sokat mozogni és leadni pár kilót, minél kevesebb szénhidrátot enni, mert az is segít helyretenni a hormonokat!

2015. máj. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
előző vagyok- persze nem 100% biztos hogy PCO szindrómád van, de mivel a menzeszed is "szarakszik", felmerül a lehetősége. nyilván részletes kivizsgálás kell és majd megmondják a tutit :)
2015. máj. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!