Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, hogy a nőgyógyász...

Normális, hogy a nőgyógyász úgy vizsgált meg egy 16 éves lányt, hogy nem volt bent közben asszisztens?

Figyelt kérdés

Magánrendelésről van szó jelen esetben ,a váróban egy hölgy felveszi a telefonokat ,de asszisztens nincs aki bent lenne vizsgálat során,kicsit zavar a tudat.

Nem találtam erre vonatkozó jogszabályt ,de érzéseim szerint nem helyén való.



2015. máj. 20. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Akihez én járok, ott sincs asszisztens. Nem mindenkinek van, mert vannak orvosok, akik a papírmunkát is maguk intézik. Ha nem érzed helyénvalónak, keress másik orvost. 18 év alatt egyébként bent lehet egy 18 évét betöltött személy is a vizsgálóban, ha a beteg szeretné.
2015. máj. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sincs bent az asszisztens.
2015. máj. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Normális, magánrendelésnél sokszor van így, más orvosoknál is, nem csak nőgyógyásznál, hogy nincsen asszisztens.
2015. máj. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem egészen érthető a kérdésed.

A legtöbb magán nőgyógyásznál nincsen asszisztens. Az enyémnél sincs, ettől még nem hinném, hogy kiskorúakat zaklatna. Nem fizetnek azért, amit ők maguk is meg tudnak csinálni. Ráadásul sok nőt zavar még egy ember jelenléte és a felét nem mondanák el annak amit kell, ha bent csücsülne valaki.


Kiskorút anyuka olyan helyre fizesse be ahol van asszisztens, ha ez az igény.

Másik lehetőség, hogy kísérje be ha félti. Ha nem engedik az nem normális. Nem csak kiskorúnál, de felnőttnél is lehet bent hozzátartozó.

Az nem helyénvaló, ha az orvos nem tud kit tájékoztatni, csak a kiskorúval tud beszélni.

2015. máj. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne hogy ott legyen egy asszisztens is?? Amúgy ha lenne is asszisztens, akkor sem menne át kézenfogva az orvossal a vizsgálóba..

Mert _jobb helyeken_ ezeket az intim vizsgálatokat megpróbálják diszkréten intézni, nem ültetnek körbe nézőközönséget a vizsgálathoz.. furcsa hogy valaki épp ezt hiányolja..

2015. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Egyszer volt asszisztens, ott ahol voltam, de amikor vizsgált az orvos, elhúzta a függönyt, így az semmit sem látott. Köjöttünk, az orvos lediktálta a panaszt, a problémát, majd a gyógyszert amit fel akart írni, és ennyi. A többi helyen nem is volt. A nőgyógyász nem egy pedofil perverz. Neki olyan egy vizsgálat, mint az autószerelőnek egy olajcsere.
2015. máj. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én orvosomnál sincs aszisztens, de amúgy ahol volt ott sem jött a vizsgálatra az aszisztens ő maradt a gépnél míg az orvos egy paraván mögött vizsgált!
2015. máj. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még sosem volt bent asszisztens, kb 15 éves koromtól járok egyedül szűrésre, és még eszembe se jutott aggódni emiatt.

22/L

2015. máj. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában a magánrendeléseken nincs asszisztens. Engem nem zavar, bár kicsit intimebb a szféra, de ez leginkább az miatt van, mert az orvos sokkal jobban foglalkozik egy-egy pácienssel. Alap esetben az orvos megteremti azt a körülményt, azt a szituációt, hogy a beteg ne érezze magát kellemetlenül. Valószínűleg ezt külön tanítják velük, mert én sosem éreztem magam frusztráltnak egy magánrendelésen. Sokkal inkább azt éreztem, hogy egy olyan emberrel állok szemben, akivel megtudom beszélni a problémáimat, embernek tekint, és nincs mit szégyellnem előtte, mert ez a hivatása. Ha egy 16 évest zavar, akkor inkább jobb, ha nem magánrendelésre jár, vagy válasszon olyan orvost, aki fizet asszisztenst a magánrendelésein. A rossz benyomások, félelmek rányomhatják a bélyegüket a későbbiekre. Ennyi idősen érdemesebb kísérővel menni, vagy tb által támogatott rendelésre menni. Ha már megszokta az ember a szitut, kiismerte az orvosok viselkedését pár év alatt, akkor érdemes magánorvost választani.

Szerintem vannak alapvető etikettek, amikre a legtöbb orvos figyel: pl. nem néz a szemembe míg emlővizsgálatot végez és persze én sem nézek őrá. A vetkőzés elfüggönyözött részen zajlik, és szintén nem néz rád, míg onnan kisétálsz, és feltápászkodsz az asztalra. Csak annyit néz rád, és annyit ér hozzád ,amennyit szükséges. Amíg előkészíted magad, általában adatokat rögzít, hátat fordít stb. Miután végzett a vizsgálattal, szintén hátat fordít, elballag az íróasztalához, míg te lekecmeregsz az asztalról vissza a vetkőzőbe. Még jobb esetben (bár ez már nem tuti mindegyiknél) minden egyes mozzanatáról tájékoztat, hogy épp mit csinál vagy épp mi fog következni. Nem tart meztelenül a szükséges időnél tovább, nem vetet le, csak annyi ruhát ami szükséges, és nem bámul.

Bocs, kicsit többet írtam, mint ami szükséges lett volna a kérdéshez, de úgy éreztem jobb ezeket a dolgokat frissiben tisztázni.

2015. máj. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

"Nem találtam erre vonatkozó jogszabályt ,de érzéseim szerint nem helyén való."


Akkor ne járj.

2015. máj. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!