Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Biztos, hogy a tabletta véd a...

Biztos, hogy a tabletta véd a 7 napos szünetben?

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam igen, meg a tájékoztató is azt írja, viszont láttam egy nőgyógyász oldalán, hogy szerinte nem. Amíg nem jön meg a megvonásos, megszakítással szoktuk, viszont csütörtökön volt a 7. szünetes nap, pénteken kétszer belém élvezett a párom délelőtt és délután, este 8kor kezdtem el a következő levelet. Akkor most lehet, hogy nem védett? 10 hónapja szedem. Köszönöm a válaszokat!

2015. máj. 31. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondta a nőgyógyászom, hogy nem véd, azalatt másképp kell védekezni. Én mindenesetre nem kockáztattam...

Hogy mióta szeded, teljesen mindegy.

2015. máj. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetlen esetben nem véd a gyógyszer a szünetmentes napokon, ha a szünet után a 8. napon nem folytatod a következő levéllel. Akkor valóban visszamenőleg a szünetre sem biztos a védelem, de egyébként, ha normálisan szeded és folytatod a következő levéllel, akkor véd a szünet ideje alatt is.

Egyszer szedtem gyógyszert több, mint 4 évig, aztán másfél évig és egyáltalán nem alkalmaztam kiegészítő védekezést a szünet alatt, csak akkor, ha antibiotikumot szedtem, mert az ugye csökkentheti a hatását.

És nem lettem terhes. Akkor lettem terhes, mikor terveztük a férjemmel a babát, sőt, még akkor is több, mint fél év kellett, hogy összejöjjön.

Szóval nyugi, a szünetben is védett vagy, ha megfelelően szeded és a szünet után is folytatod a szedését!

2015. máj. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért a fogamzásgátlónak kicsit hosszabb távú a hatása, nem úgy működik, hogy amikor beveszed, akkor véd 24 órán át, a következő tablettáig... A hormonszint szabályozásával megakadályozza az ovulációt, valamint megváltoztatja a méhnyak nyák és a méhnyálkahártya szerkezetét is. Ezek nem állnak vissza a gyógyszermentes hét alatt.
2015. máj. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én szedtem többfélét és több orvos írta fel őket, mind azt mondta, hogyha folytatom a következő levéllel, akkor véd a szünetben is. A tájékoztatókon is mind ez volt.
2015. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, legyen igazatok. Nekem a doki azt mondta, nem biztonságos akkor sem, ha folyamatosan szedem. Nem fiatal orvos, olyan 55-körül lehet. Én inkább benne bízom, mint a tájékoztatóban. De remélem, szerencsétek lesz, és csak én vagyok túl óvatos.
2015. máj. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért mondta ezt az orvosod, amikor nem igaz. A kombinált tablettánál az aktuális tabletta a hatását nem órák alatt fejti ki, és a hatása sem tűnik el rögtön, ha kihagysz egy szemet.


Elsődlegesen ugye a peteérést (egyszerűsítve, köznapiasan fogalmazva) gátolja. Beszeded a tablettákat, nincs peteérés, mert van egy mesterséges hormonszint, amit beviszel. A 7 napos szünetben ez ugye fokozatosan csökken, ami már készteti a szervezetet, hogy a természetes állapotokat visszaállítsa, ott vannak a tüszők, készen az ovulációra. ITT a csavar! Amikor beszeded az egy hét szünet után az újabb tablettát, az megakasztja ezt a folyamatot, így az ovuláció nem következik be.

Akkor van probléma ha az újabb levél tablettát legalább 2 napos késéssel kezdik meg, mert itt már meg van az esély arra, hogy olyan alacsony a hormonszint, hogy megtörténik a tüszőrepedés. (Persze még a tabletta további hatása, hogy gátolja a megtermékenyülést és a kevésbé megvastagodott nyálkahártya miatt az esetleges beágyazódást, de akkor is csökken a védekezés hatékonysága).

2015. máj. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Négyes vagyok.

Én évekig szedtem tablettát, soha nem volt gond, amikor pedig akartuk a babát, egyszerre teherbeestem. Legutóbb egy órát beszélgettünk a dokimmal, hogy milyen védekezési módszert válasszak, és felmerült a hormon injekció. Mondta, hogy a gyógyszergyárak úgy vállalják a felelősséget, hogyha három havonta be van adva, pedig 9-12 hónapig is véd, de a gyárak inkább kevesebbet írnak a tájékoztatóra, hogy biztosra menjenek. Szerinted tablettánál megkockáztatnák, hogy azt írják, hogy véd, miközben nem? Én soha nem hallottam arról, hogy ne védnének a tabletták a szünetben. Hát pont az a lényege a tablettának, hogy ne kelljen kiegészítő védekezés mint pl a pharmatex termékeknél.

2015. máj. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!