Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tegnap megjött, de ilyeneket...

Tegnap megjött, de ilyeneket sose tapasztaltam még, mi lehet?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt már ahányszor elmentem wc-re, és megtöröltem, apró, világosbarna nyúlós darabkák voltak. (Gondoltam, hogy ez előjel, de nem szokott amúgy ez lenni.)

Nagyon rosszul voltam tegnap is, ma is (korábban megszoktam, hogy fáj a hasam ilyenkor, de jó ideje nem voltak nehézségeim.) Mai nap a baloldali petefészkemnél k...a nagy fájdalmat éreztem szinte egész nap, eddig ilyen sosem volt.

Lehet valami mögötte?



2015. jún. 3. 20:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Igen, az lehet mögötte, hogy megjött. :)

Komolyra fordítva: ez simán belefér a tünetekbe, ha éreznéd, én miken megyek keresztül, ugrálnál örömödben, hogy csak ennyi.

2015. jún. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

14 ÉVE menstruálok, túl vagyok egy szülésen. Mindig volt előjel a fájdalom, a terhességem előtt még olyan is volt, hogy éjszaka kellett ügyeletes gyógyszertárba menni fájdalomcsillapítóért.

De mikor a 2. napon is a 4. gyógyszernél tartok, és teljesen más jellegű fájdalom, mint a 14 év alatt, kiírok egy kérdést, és... úgy tudtam, hogy megjelenik valami okos forma, aki kioktat. Mint minden témában, minden kérdésnél...


Szültél már?

Összehasonlítva a menstruációs nyavalyáiddal, a vajúdást végig ugráltad örömödben?

2015. jún. 3. 20:54
 3/15 anonim ***** válasza:
42%

Nem volt szándékomban kioktatni, de látom, tényleg menstruálsz, biztos azért kapod fel a vizet. Poénkodni próbáltam, látom, nem jött be...

Ha túl vagy egy szülésen, akkor pláne tudhatnád, hogy nem mindig egyforma a dolog. Ha nagyon nyugtalanít, akkor meg hívd fel a nőgyógyászodat, és kérdezd meg, szükséges-e egy vizsgálat. Én a te ciklusodat nem ismerhetem.


Én 20 éve menstruálok és kétszer szültem, köszi az élménybeszámolódat azért.

2015. jún. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy igen, a vajúdás nekem nem volt rosszabb, mint a görcseim. Rosszabbra számítottam. Tekintve, hogy minden hónapban kimaradok a munkából miattuk és végighányom a fürdőt, miközben gyakorlatilag elvérzek, a szülés még jobb is volt, mert kaptam a végén egy-egy gyerkőcöt.
2015. jún. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kérdező: simán belefér a menstruációs tünetegyüttesbe ez. Ha a menzeszed elmúltával is érzed, akkor konzultálj a dokival, de én nem furcsállnám.


Utolsó: szinte szóról szóra ezt mondtam én is a gyerek születésekor. Ugyanolyan cefet kín volt mint minden hónapban, de most legalább kaptam valamit érte :)

2015. jún. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Tekintve, hogy minden hónapban kimaradok a munkából miattuk és végighányom a fürdőt, miközben gyakorlatilag elvérzek" => Ott a kulcsszó "minden hónapban".

Te ezt megszoktad, neked ez természetes, valszeg tisztában vagy vele, hogy ezzel kell számolni.


Január óta köztes vérzéseim, egyéb kellemetlen tüneteim vannak. Előtte soha hasonló se. Jártam nőgyógyásznál, nagyjából annyival le lett rendezve, hogy rendszertelen a peteérés.


Nem a fájdalommal van a problémám. Hanem hogy szokatlan dolgokat tapasztalok, és tartok attól, hogy ha odajutok, hogy szeretnék még 1 gyereket, buktam...


De örülök, hogy még ebben a témában is "próbálunk poénkodni".... -.-

2015. jún. 3. 21:34
 7/15 anonim ***** válasza:
42%

Én kérek elnézést a poénkodás miatt, nem tudtam, hogy temetés van.


Rendszertelen peteérésem nekem is volt, akkor ugyanilyen iszonyú tüneteket félidőben is tapasztaltam, sőt megjött 2 hétre (gondolhatod, hogy fel voltam készülve), nem tudtam ülni és még lázas is lettem. Igaz, nekem a doki azt mondta, megnőtt ösztrogén szint az oka, és termékenységet jelez, engem nem érdekelt. Sajnos ez az áldatlan állapot eltartott vagy egy évig, aztán elmúlt.

A rendszeres havim kegyetlen, de voltak és vannak ingások. Rád nézve ez a lényeg, egy alkalom miatt pánikolni nem kell. Volt, hogy nem jött belőlem semmi, de nagyon fájt, volt, hogy nem tudtam kikelni az ágyból, de fájdalmam nem volt. És még ezerféle változata az évek alatt. Ez van, csomó minden befolyásolja, étrend, stressz, szexuális élet, környezeti hatások.


Ha meg ennyire rá vagy görcsölve, akkor ne itt vergődj, hogy senki ne merjen jókedvűsködni, meg saját magával példálózni, hanem menj orvoshoz. Én csak segíteni próbáltam, mégha nem is úgy jött le, de ténylegesen csak a doki tud.

2015. jún. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Temetés... ne félj, mikor ki mertem írni egy péntek este, hogy kisebesedett tetoválást mivel kezeljem, jöttek a válaszok, hogy "AZONNAL ORVOS/ÜGYELET/VÉRMÉRGEZÉSED VAN/HÉTFŐRE MEG FOGSZ HALNI"... A gyk-felhasználók már intézték volna...



"Igen, az lehet mögötte, hogy megjött. :) " => Bocs, hogy inkább hatott cinikusan, mint poénosan (sokan nem érzékelik különbséget.)

Te írtad gyakorlatilag magyarra lefordítva, hogy örüljek, hogy csak ennyi, neked sokkal-sokkal rosszabb.


Ha normális, belefér, akkor így van, ennyi, erősítem a hülye kérdezők táborát, aki még ennyit se tud, és képes kiírni róla kérdést....

2015. jún. 3. 22:18
 9/15 anonim ***** válasza:
42%

Nagyon eltúlzod... pihenj már rá, ne légy ennyire savanyú. Értem mostmár, hogy komoly aggodalom van a kérdésed mögött, de mikor elolvastam, ez nem jött le, hisz nem érzékeltetted. Biztosan nem írok ilyet, ha előre tudom. Viszont még mindig nem ok, hogy ennyire leakadj mindenen, amit írok. Olvasd vissza a fórumot, a legártatlanabb poénból országos hisztit csapsz. Én tudom, mekkora idióták vannak az oldalon néha, én bármit kérdezek, rendes válasz nem jön, csak osztanak, hogy irigylik a gondjaimat, meg ilyenek...


De összességében az emberek segítenének, csak az a baj, hogy nem tudnak... mert nem látnak, nem vagy itt, és senki sem orvos, így merít abból az egy-két esetből, amiről hallott, és azzal riogat. Orvosi kérdésekre gyakorlatilag alkalmatlan az oldal.


Az első kommentemmel is segíteni próbáltam már, nem sikerült, hisz nem úgy érkezett, ahogy szántam neked. Az üzenetem annyi, hogy egy menzesznél a fájdalom, a nagy is, normális.


Teljesen egyértelmű viszont, hogy te sokkal jobban aggódsz semminthogy az én tapasztalataim megnyugtassanak, így a legjobb lesz, ha megkérdezed a dokit, legalább telefonon.

Egyébként ma van valami problémád? Hátha elmúlt már.

2015. jún. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A baloldalt alul izomhúzódáshoz hasonló fájdalom az maradt.

Bocs, lehe túlreagáltam, de múltkor kiírtam kérdést, hasonló témában. Akkor privátban kaptam válaszbam, hogy részletezzem, leírtam, aztán a furcsa kérdések miatt inkábbb nem válaszoltam, mert inkább tűnt úgy, hogy izgatja a dolog.

Túl sokat olvasom az oldalt (nem csak ezt a témakört), 10 kèrdésből 8ra olyan válaszok érkeznek, hogy olvasni is rossz (hiába nem nekem szólnak.)

2015. jún. 4. 07:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!