Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy így gondolkozom? (szüzesség) 18/L

Figyelt kérdés

Történetem röviden:

13 évesen jött meg először, most 18 éves vagyok, de még mindig nem rendszeres, eleinte volt h akár 7-8 hónapig sem jött meg most össze vissza, van hogy minden hónapban megjön, de nem ciklus szerűen vagyis van úgy, hogy 40 nap van 45 de lehet több is...

Szűz vagyok még, és nem szeretném addig elveszíteni amíg nem rendszeres. Szerintetek ez így hülyeség? Azért nem akarom elveszíteni, mert bármennyire is védekezik z ember nem 100%-os, és ha becsúszna a porszem a gépezetbe akkor észrevenném abból, hogy késik.. bár ha nem jön meg akkor peteérés sincs és akkor terhes sem lehet valaki igaz?


2015. jún. 12. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem okosabb lenne elmenni orvoshoz, hogy mi okozza a rendszertelenséget, mert ilyen idösen és 5 év után nem normális, ha ennyire rendszertelen.

Ezt mindenképpen kezeltetni kell, mert nagy valószínüséggel hormonális okai vannak.

2015. jún. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az elved nem túl értelmes, van óvszer, ha azt rendeltetészerűen használjátok, akkor szinte 0 az esély a terhességre.

Viszont nőgyógyászhoz el kéne menni, mert ezt a menzesz problémát mindenképp meg kell oldani.

2015. jún. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem normális gondolkodás.


Egyrészt a megfelelöen alkalmazott védekezés mellett nem fordul elö terhesség (akiknek állítólag igy sikerült, azok valamit nem szabályosan csináltak), szóval ettöl nem kell félni.


Másrészt meg mivel az ilyen mértékü rendellenesség mögött valamiféle betegség vagy hormonprobléma áll, az magától nem fog rendbejönni - azaz életed végéig várhatsz a szex-szel, aminek nem sok értelme van.


Okosabban teszed, ha elmégy orvoshoz, kivizsgáltatod magad és nem ilyen butaságokon töröd a fejed.

2015. jún. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Menj el nőgyógyászhoz! A menstruációdnak be kellett volna már állnia... ki kell vizsgálni!


A szexet meg ne a menstruációtól tedd függővé. Ha úgy érzed, készen állsz, és van olyan, akivel megtennéd, akkor ne emiatt aggódj, van óvszer, ami megvéd.


A nőgyógyászt semmiképp se hagyd ki!! mihamarább menj el, és nyugodj meg, nem baj, hogy szűz vagy, elmondod neki, és óvatosan megvizsgál. :)

2015. jún. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!